Calcium Syrop, syrop o smaku bananowym, 150 ml
8.10 zł

Calcium Syrop, syrop o smaku bananowym, 150 ml

Calcium Syrop, syrop o smaku bananowym, 150 ml
Ostatnia cena produktu
8.10 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Uzupełnia poziom wapnia w diecie. Smak bananowy.

Skład

100 ml zawiera:
 Calcium gluconolactobionicum 29,40 g
 Calcium lactobionicum 6,40 g co odpowiada 2,31 g jonów wapniowych.

5 ml syropu zawiera 115,6 mg jonów wapniowych.

Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas propionowy, sodu benzoesan, kwas solny rozcieńczony, aromat bananowy AR 0476, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej:

Dzieci
do 6 lat: 5 ml 2 lub 3 razy na dobę
od 6 do 12 lat: 10 ml 2 lub 3 razy na dobę

Dorośli:
15 ml 2 lub 3 razy na dobę

Wskazania

Profilaktyka i uzupełnienie niedoboru wapnia w organizmie np. w okresie ciąży lub karmienia piersią, w leczeniu osteoporozy, wspomagająco w leczeniu objawów alergii.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu, podwyższone stężenie wapnia we krwi (hiperkalcemia np. u pacjentów z nadczynnością gruczołów przytarczycznych, ciężką niewydolnością nerek, hiperwitaminozą D), zwiększone wydalanie wapnia w moczu (hiperkalciuria), ciężka niewydolność nerek, kamica nerkowa, blok przedsionkowo-komorowy.

Działania niepożądane

Rzadko występują zaburzenia żołądkowo-jelitowe (zaparcia, biegunka). Podwyższone stężenie wapnia we krwi, której towarzyszą nudności, bóle brzucha, bóle kości, osłabienie mięśni, może wystapić głównie u osób z zaburzeniami czynności nerek.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 915 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Calcium (syrop) - Calcii glubionas, Calcii lactobionas - zastosowanie i działanie

Skład:

laktobionian wapnia glukonolaktobionian wapnia

Postać:

syrop

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna rodzinna Pediatria Alergologia

Działanie :

uzupełnia niedobory wapnia przeciwalergiczne

Wskazania:

Uzupełnienie niedoborów wapnia, zwłaszcza w stanach zwiększonego zapotrzebowania (ciąża, laktacja, okresy intensywnego wzrostu u dzieci, rekonwalescencja, złamanie kości, krzywica). Wspomagająco w leczeniu chorób alergicznych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci od 2 do 5 roku życia 1 łyżeczka 2-3 razy dziennie, od 6 do 12 roku życia 2 łyżeczki 2-3 razy dziennie.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Po dużych dawkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, hiperkalcemia (nadmiar jonów wapnia).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na związki wapnia lub pozostałe składniki preparatu, choroby nerek, wysoki poziom wapnia we krwi i/lub moczu.   Gdy przyjmujesz antybiotyki tetracyklinowe i związki fluoru (m.in. fluorochinolonów), glikozydy naparstnicy, moczopędne leki tiazydowe (hydrochlorotiazyd, indapamid, klopamid), glikokortykosteroidy, kalcytoninę.