Xenea Błonnik , proszek , 130 g
16.05 zł

Xenea Błonnik , proszek , 130 g

Xenea Błonnik , proszek , 130 g
Ostatnia cena produktu
16.05 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Działanie:
Błonnik zawarty w Xenea-Błonnik zawiera dwie ważne dla organizmu człowieka frakcje:
 

  • Frakcja rozpuszczalna błonnika ma zdolność absorpcji wody. Przechodząc przez poszczególne odcinki układu pokarmowego w kontakcie z płynnym środowiskiem tworzy swoisty żel. Określona objętość tego żelu powleka wewnętrzne ścianki jelit, przez co wpływa korzystnie na układ trawienny. Ponadto posiada zdolność absorpcji produktów przemiany materii w jelicie grubym, przez co wspomaga naturalne oczyszczanie organizmu. Jednocześnie żel tworzy na powierzchni kału wilgotną warstwę, która ułatwia jego przesuwanie wzdłuż jelita. Dodatkowo ta frakcja błonnika ulega częściowej fermentacji i staje się pożywką dla flory bakteryjnej jelit.
     
  • Frakcja nierozpuszczalna błonnika przyspiesza przesuwanie treści pokarmowych w jelicie poprzez zwiększanie ich objętości. Jej działanie przypomina szczoteczkę, która delikatnie wymiata z jelit to, co niepotrzebne.

Składniki

6 miarek:
Plantaginis ovatae Seminis Tegumentum (łupina nasienna babki jajowatej) 6,6 g, maltodekstryna, aromty (jabłkowy, cytrusowy).

Właściwości składników

Xenea Błonnik

  • Reguluje rytm wypróżnień
  • Uaktywnia czynność jelit
  • Wspomaga prawidłową przemianę materii
  • Wspomaga naturalne oczyszczanie organizmu
  • Pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała

Suplementacja diety w celu regulacji naturalnego rytmu wypróżnień i wspomagania prawidłowej czynności jelit.
 

Zalecane dzienne spożycie

Spożywać od 1 do maksimum 6 smacznych porcji preparatu dziennie, w zależności od indywidualnych potrzeb. Można go jeść prosto z łyżeczki lub dodać do: soku, wody, jogurtu, muesli, płatków zbożowych. Spożywając na sucho, każdą łyżeczkę proszku popijać szklanką wody. Preparat reguluje naturalny rytm wypróżnień najlepiej, gdy przyjmowany jest codziennie i systematycznie przez dłuższy okres.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Ciąża i okres karmienia piersią:
Może być stosowany, jak zawsze po konsultacji ze swoim lekarzem.

Sprawdź swoje BMI

Policz kalorie

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

US PHARMACIA
Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Xenea Błonnik - zastosowanie i działanie

Skład:

łupina nasienna babki jajowatej

Postać:

proszek

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Gastroenterologia Dietetyka

Działanie :

reguluje wypróżnienia korzystnie wpływa na pracę jelit

Wskazania:

Preparat polecany osobom które prowadzą siedzący tryb życia, żyją w stresie, niezdrowo sie odżywiają, mają problem z nadwagą, cierpią na zaparcia.

Dawkowanie:

Doustnie. Produkt można jeść zarówno prosto z łyżeczki, jak i po dodaniu go do soku, jogurtu czy wody.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.