×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Tinidazolum, tabletki powlekane, 500 mg, 4 szt
Tinidazolum, tabletki powlekane, 500 mg, 4 szt
8.99 zł

Tinidazolum, tabletki powlekane, 500 mg, 4 szt

Tinidazolum, tabletki powlekane, 500 mg, 4 szt
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Tinidazolum - Tinidazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

tinidazol

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Gastroenterologia Ginekologia i położnictwo

Działanie:

przeciwpierwotniakowe bakteriobójcze

Wskazania do stosowania:

Zapobieganie zakażeniom pooperacyjnym. Leczenie zakażeń wywołanych przez bakterie beztlenowe oraz zakażeń mieszanych. Rzęsistkowica, giardiaza, pełzakowica jelitowa i pozajelitowa. Bakteryjne zapalenie pochwy. 

Dawkowanie:

Doustnie. Lek podaje się w czasie lub po posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Podczas leczenia i co najmniej przez 3 dni po jego zakończeniu nie należy pić alkoholu ze względu na ryzyko wystąpienia efektu disulfiramowego, objawiającego się zaczerwienieniem twarzy, wzrostem ciśnienie tętniczego, przyspieszeniem bicia serca, nadmierna potliwością, dusznościami.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś uzleżniony od alkoholu, masz zmiany w obrazie morfologicznym krwi. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Skutki uboczne:

Obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, brak łaknienia, biegunka, bóle brzucha, metaliczny smak w ustach), zaburzenia neurologiczne będące wskazaniem do przerwania leczenia (ból i zawroty głowy, neuropatia obwodowa, rzadko drgawki), reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, obrzęk naczynioruchowy), zmiany w obrazie morfologicznym krwi, zmęczenie.
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Sposób aplikacji