Tinidazolum, tabletki powlekane, 500 mg, 4 szt
Tinidazolum, tabletki powlekane, 500 mg, 4 szt
8.99 zł

Tinidazolum, tabletki powlekane, 500 mg, 4 szt

Tinidazolum, tabletki powlekane, 500 mg, 4 szt
8.99 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Tinidazolum - Tinidazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

tinidazol

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Gastroenterologia Ginekologia i położnictwo

Działanie:

przeciwpierwotniakowe bakteriobójcze

Wskazania:

Zapobieganie zakażeniom pooperacyjnym. Leczenie zakażeń wywołanych przez bakterie beztlenowe oraz zakażeń mieszanych. Rzęsistkowica, giardiaza, pełzakowica jelitowa i pozajelitowa. Bakteryjne zapalenie pochwy. 

Dawkowanie:

Doustnie. Lek podaje się w czasie lub po posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Podczas leczenia i co najmniej przez 3 dni po jego zakończeniu nie należy pić alkoholu ze względu na ryzyko wystąpienia efektu disulfiramowego, objawiającego się zaczerwienieniem twarzy, wzrostem ciśnienie tętniczego, przyspieszeniem bicia serca, nadmierna potliwością, dusznościami.

Możliwe skutki uboczne:

Obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, brak łaknienia, biegunka, bóle brzucha, metaliczny smak w ustach), zaburzenia neurologiczne będące wskazaniem do przerwania leczenia (ból i zawroty głowy, neuropatia obwodowa, rzadko drgawki), reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, obrzęk naczynioruchowy), zmiany w obrazie morfologicznym krwi, zmęczenie.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś uzleżniony od alkoholu, masz zmiany w obrazie morfologicznym krwi. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Sposób aplikacji
PRODUCENT