Acifolik, tabletki, 0,4 mg, 30 szt.
6.59 zł

Acifolik, tabletki, 0,4 mg, 30 szt.

Acifolik, tabletki, 0,4 mg, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
6.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat zawiera kwas foliowy, który stosuje się profilaktycznie, aby zapobiec jego niedoborom u kobiet we wczesnym okresie ciąży i przed poczęciem, w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia wad cewy nerwowej u potomstwa.

Skład

Wartość odżywcza preparatu
Składnik
Ilość
Acidum folicum 0,4 mg

Substancje pomocnicze:
laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, powidon, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Dawkowanie

1 tabletka (0,4 mg) na dobę, co najmniej przez miesiąc poprzedzający zajście w ciążę oraz podczas pierwszego trymestru ciąży.

Działanie

Acifolik zawiera kwas foliowy, który jest witaminą z grupy B. Kwas foliowy jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. Wpływa na stan tkanek płodowych, nabłonek przewodu pokarmowego i układ krwiotwórczy.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Acifolik jeśeli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Kwas foliowy jest dobrze tolerowany. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe lub reakcje alergiczne (wysypka, zaczerwienienie, swędzenie).

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Acifolik - Acidum folicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas foliowy

Postać:

tabletki

Kategoria:

Krew i układ krwiotwórczy

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo Hematologia

Działanie :

uzupełnia niedobory kwasu foliowego

Wskazania:

Zapobieganie niedoborom kwasu foliowego u kobiet przed poczęciem i we wczesnym okresie ciąży w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia u potomstwa wad cewy nerwowej.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka (0,4 mg) na dobę, co najmniej przez miesiąc poprzedzający zajście w ciążę oraz podczas pierwszego trymestru ciąży.

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe lub reakcje alergiczne (wysypka, zaczerwienienia, swędzenie).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy przyjmujesz leki przeciwpadaczkowe.