Otrivin Baby, spray, 20 ml
20.09 zł

Otrivin Baby, spray, 20 ml

Otrivin Baby, spray, 20 ml
Ostatnia cena produktu
20.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Otrivin Baby Spray jest preparatem stosowanym do pielęgnacji nosa zawierającym sól morską i dekspantenol.
Dzięki zastosowanej technologii mikrodawkowania, Otrivin Baby Spray nie wymaga zastosowania gazu nośnego. Ponadto produkt nie zawiera żadnych środków konserwujących.
 

Skład

1 ml roztworu zawiera: 50 mg dekspantenolu, prowitaminę B5, sól morską, wodę oczyszczoną, wodorofosforan potasu, dwuwodorofosforan potasu.

Działanie

Otrivin Baby Spray rozrzedza śluz i ułatwia jego usunięcie. Pomaga również w przypadku zaschniętego śluzu.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości soli morskiej, bogatej w minerały i oligoelementy oraz dodatkowi dekspantenolu, Otrivin Baby Spray wspomaga również proces regeneracji błony śluzowej nosa.

Wskazania

Otrivin Baby Spray stosowany jest w przypadku obecności zaschniętej wydzieliny, suchego powietrza lub codziennej higieny nosa w następujących sytuacjach:

  • zanieczyszczenie środowiska (np. kurz, dym tytoniowy) oraz alergie nosa (okres pylenia, alergie na roztocza kurzu domowego)
  • w celu ułatwienia oczyszczenia nosa
  • w przypadku dolegliwości związanych z zatkaniem nosa

Sposób użycia wyrobu medycznego

W zależności od potrzeby niemowlęta i małe dzieci (do 2 roku życia): 1 aplikacja 2 do 4 razy dziennie do każdego otworu nosowego.
Dzieci powyżej 2 roku życia i dorośli: 1-2 aplikacje 2-4 razy dziennie do każdego otworu nosowego.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować Otrivin Baby Spray jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nietolerancji na jeden lub więcej składników.

Uwagi

Otrivin Baby Spray może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Otrivin Baby - zastosowanie i działanie

Skład:

woda oczyszczona sól morska dekspantenol

Postać:

aerozol do nosa

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

nawilżające oczyszczające

Wskazania:

W przypadku nieżytu nosa preparat jest stosowany do oczyszczania i pielęgnacji zatkanego śluzem nosa. Otrivin Baby Spray może być stosowany w celu nawilżenia i pielęgnacji suchych lub podrażnionych błon śluzowych nosa np. w przypadku suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach lub pomieszczeniach klimatyzowanych.

Dawkowanie:

Donosowo. Niemowlęta i małe dzieci: 1 dawka preparatu do każdego otworu nosowego. Dzieci powyżej 2 roku życia i dorośli: 1 lub 2 dawki preparatu do każdego otworu nosowego. Preparat można stosować 2-4 razy dziennie. Preparat Otrivin Baby Spray może być stosowany w każdym wieku. Uwaga! Ze względów higienicznych jedno opakowanie preparatu powinno być stosowane przez jedną osobę. Uwaga!  Ze względów higienicznych zaleca się zużyć preparat w terminie 6 miesięcy po pierwszym otwarciu. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykowiek ze składników preparatu.