Otrivin Baby, ampułki, 18 x 5ml
7.29 zł

Otrivin Baby, ampułki, 18 x 5ml

Otrivin Baby, ampułki, 18 x 5ml
Ostatnia cena produktu
7.29 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Otrivin Baby Ampułki jest to sterylny, pozbawiony środków konserwujących, izotoniczny roztwór soli odpowiadający stężeniu 0,74% NaCl.

Skład

chlorek sodu, fosforan disodowy, fosforan sodu, polietyksylowany olej rycynowy oraz woda oczyszczona.

Wskazania

Preparat przeznaczony jest do łagodnego oczyszczania błony śluzowej nosa, na przykład podczas średnio nasilonego nieżytu nosa. Stosuje się także do nawilżania wysuszonej i podrażnionej przez przebywanie w miejscach o niskiej wilgotności błony śluzowej oraz w przypadku niewielkich podrażnień powstałych z innych przyczyn.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Sposób użycia: preparat stosuje się zazwyczaj od 2 do 4 razy dziennie do każdego otworu nosa.

1. Wydmuchać nos, jeżeli to konieczne, oddzielić jedną buteleczkę i zdjąć zamknięcie.
2. Odchylić głowę do tyłu i umieścić końcówkę pojemnika bezpośrednio w nozdrzu.
3. Delikatnie uciskając buteleczkę wycisnąć potrzebną objętość roztworu. Powtórzyć w drugim nozdrzu.
4. Odczekać kilka sekund, jeżeli to konieczne wydmuchać nos.
5. Zamknąć buteleczkę wciskając kapturek zamykający szyjkę.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Zawartość buteleczki należy zużyć w ciągu 12 godzin od jej pierwszego otwarcia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Otrivin Baby (ampułki) - zastosowanie i działanie

Skład:

polietoksylowany olej rycynowy izotoniczny roztwór chlorku sodowego

Postać:

płyn

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

nawilżające oczyszczające

Wskazania:

Do łagodnego oczyszczania błony śluzowej nosa, np. podczas nieżytu nosa (zablokowania nosa w czasie kataru). Do nawilżania wysuszonej i podrażnionej przez przebywanie w miejscach o niskiej wilgotności błony śluzowej nosa oraz w przypadku innych niewielkich podrażnień powstałych z innych przyczyn.

Dawkowanie:

Donosowo. 2-4 razy dziennie do każdego otworu nosa. Uwaga! Ze względów higienicznych, buteleczka powinna być używana przez 1 osobę. Zawartość buteleczki należy zużyć w ciągu 12 godzin po jej otwarciu. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Gdy stosujesz donosowo inne leki. Ze względu na właściwości oczyszczające preparatu, przy jednoczesnym przyjmowaniu innych preparatów stosowanych do nosa (np. przeciwalergicznych, obkurczających naczynia), preparat Otrivin Baby Ampułki należy stosować w pierwszej kolejności. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Preparat można bezpiecznie stosować podczas ciąży i karmienia piersią.