Tymianek i Podbiał, pastylki do ssania, 8 szt
6.59 zł

Tymianek i Podbiał, pastylki do ssania, 8 szt

Tymianek i Podbiał, pastylki do ssania, 8 szt
Ostatnia cena produktu
6.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Tymianek i podbiał to tradycyjny, roślinny produkt leczniczy stosowany w postaci pastylek o działaniu powlekającym.

Skład

(1 pastylka): substancje czynne: gęsty wyciąg z ziela tymianku 100 mg/ w przeliczeniu na suchą masę stosunek surowca do ekstraktu: 3,5-4,5:1, gęsty wyciąg z liści podbiału 100mg / w przeliczeniu na suchą masę stosunek surowca do ekstraktu: 4,5-6,0:1, wyciągi ekstrahowano wodą oczyszczoną.  Preparat zawiera cukier.

Dawkowanie

Doustnie, dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: ssać po 1 pastylce co 4-6 godzin. Dawka maksymalna 6 pastylek na dobę. Pastylki należy ssać powoli co wzmaga wydzielanie śliny, która zwilżając błonę śluzową jamy ustnej i gardła zmniejsza nasilenie kaszlu.

Działanie

Zawarte w preparacie substancje śluzowe tworzą warstwę ochronną, która łagodzi podrażnienia i powstrzymuje działania odruchowe błony śluzowej gardła, a tym samym łagodzi kaszel.

Wskazania

Preparat stosować w leczeniu chrypki, suchego uporczywego kaszlu, pomocniczo w nieżytach błon śluzowych górnych dróg oddechowych, jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki leku.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tymianek i Podbiał - Thymus vulgaris, Tussilago farfara - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z tymianku wyciąg z podbiału

Postać:

pastylki do ssania

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Otolaryngologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbakteryjne powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła

Wskazania:

Chrypka, suchy uporczywy kaszel, pomocniczo w nieżytach błon śluzowych górnych dróg oddechowych, jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia - ssać po 1 pastylce co 4 do 6 godzin. Dawka maksymalna 6 pastylek na dobę. Pastylki należy ssać powoli co wzmaga wydzielanie śliny, która zwilżając błonę śluzową jamy ustnej i gardła zmniejsza nasilenie kaszlu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, cukrzycę (ze względu na zawartość cukru preparat należy ostrożnie stosować u chorych z cukrzycą).   Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające wyciąg z liści podbiału.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.