Nurofen Forte Express, 400 mg, tabletki powlekane, 48 szt
33.94 zł

Nurofen Forte Express, 400 mg, tabletki powlekane, 48 szt

Nurofen Forte Express, 400 mg, tabletki powlekane, 48 szt
Ostatnia cena produktu
33.94 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Wskazania:
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:

  • bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena,
  • bóle okolicy krzyżowej,
  • bóle zębów, np. po ekstrakcji zębów,
  • nerwobóle,
  • bóle mięśniowe, stawowe i kostne,
  • bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie,
  • gorączka różnego pochodzenia, m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych,
  • bolesne miesiączkowanie.

 

Działanie:
Tabletki powlekane Nurofen Forte Express zawierają nową formułę ibuprofenu w postaci dwuwodnej soli sodowej ibuprofenu, dzięki czemu lek szybciej się wchłania i zaczyna działać dwukrotnie szybciej niż standardowy Nurofen w tabletkach.

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka co 4 godziny. Tabletki należy popić wodą. Nie przekraczać dawki 3 tabletek na dobę. Nie podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Skład (1 tabletka):
Ibuprofen 400 mg w postaci dwuwodnej soli sodowej ibuprofenu 512 mg.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nurofen Forte Express - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

dwuwodna sól sodowa ibuprofenu

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Lek jest przeznaczony do stosowania w bólach różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu: bóle głowy (np. migrena), bóle okolicy krzyżowej, bóle zębów (np. po ekstrakcji), nerwobóle, bóle mięśni i stawów, bolesne miesiączki, gorączka w przebiegu grypy i przeziębienia.   Nurofen Forte Express zawiera nową formułę ibuprofenu w postaci dwuwodnej soli sodowej ibuprofenu, dzięki której jego wchłanianie jest lepsze, a efekt działania szybciej odczuwalny.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek jest przeznaczony do stosowania u pacjentów dorosłych i dzieci w wieku co najmniej 12 lat. Zazwyczaj stosuje się następujące dawkowanie: 1 tabletkę co cztery godziny. Nie należy zwiększać zalecanej dawki! Tabletkę należy popić wodą. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki w ciągu doby. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia dawki pominiętej. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Należy stosować najmniejszą, możliwą dawkę, przez możliwie najkrótszy okres. Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej.   Lek nie jest wskazany u dzieci w wieku poniżej 12 lat.   Nie należy przyjmować leku w przypadku stosowania innych leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często obserwowano niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka i świąd. Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia. Bardzo rzadko: zaburzenia wskaźników morfologii krwi, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, zaburzenia rytmu serca, nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, zaostrzenie astmy, zaburzenia czynności wątroby, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi, smołowate stolce, krwawe wymioty. Może wystąpić choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja, krwawienie z przewodu pokarmowego.   Brak danych dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych, obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu i sprawność psychofizyczną podczas stosowania leku w zalecanych dawkach i przez zalecany okres.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku albo na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Poinformuj lekarza, gdy po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały u Ciebie kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki, astmy oskrzelowej. Nurofenu Forte Express nie należy też stosować u osób z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą , perforacją, ciężką niewydolnością wątroby, nerek lub serca., ze skazą krwotoczną.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwbólowe, kwas acetylosalicylowy (nawet w małej dawce - 75 mg na dobę),  leki przeciw nadciśnieniu tętniczemu albo leki moczopędne, leki przeciwzakrzepowe (np. acenokumarol), kortykosteroidy (np. deksametazon), metotreksat (lek przeciwnowotworowy), lit (lek przeciwdepresyjny), zydowudynę (lek przeciwwirusowy), jeśli musisz ograniczać spożycie sodu w diecie.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym. Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka karmiących matek. Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w małych dawkach.