Febrisan Tabs, tabletki powlekane, 12 szt.
12.99 zł

Febrisan Tabs, tabletki powlekane, 12 szt.

Febrisan Tabs, tabletki powlekane, 12 szt.
Ostatnia cena produktu
12.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek przeciwko objawom przeziębienia i grypy o działaniu:

  • przeciwgorączkowym
  • udrażniającym przewody nosowe
  • przeciwbólowym

Skład

(1 tabletka):

500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny, 5 mg fenylefryny.

Substancje pomocnicze: powidon, krospowidon, skrobia kukurydziana żelowana, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloceluloza sodowa, sodu teraylofumaran, otoczka Opadry OO yellow, talk, maltodekstryna, trójglicerydy nienasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, żelaza tlenek żółty, żółcień chinolinowa, otoczka Opadry Fx yellow, maltodekstryna, glukoza jednowodna, krzemian glinowopotasowy, dwutlenek tytanu, żelaza tlenek czerwony, lecytyna sojowa.

Dawkowanie

Stosować doustnie.

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat: 1-2 tabletki co 4-6 godzin.

Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Działanie

Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych nosa, udrażniając przewody nosowe.

Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy oraz wspomaga działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar oraz obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Febrisan Tabs w przypadku:

nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, nadciśnienia tętniczego, tętniaków, nadczynności tarczycy, chorób serca, ciężkiej niewydolności nerek, niewydolności wątroby, cukrzycy, wrodzonego niedoboru enzymu: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leczenia inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawianiu, beta-adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, zydowudyną, jaskry z wąskim kątem przesączania, ciąży, karmienia piersią, choroby alkoholowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Febrisan Tabs może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane obejmują:

  • kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolności nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu, zwłaszcza u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego.
  • pokrzywka, wysypka, rumień
  • obrzęk naczynioruchowy
  • napad astmy oskrzelowej
  • nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby, niewydolność wątroby
  • bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu, lęk, niepokój, drżenia mięśniowe, drażliwość, niemożność skupienia uwagi
  • niewielkie podwyższenie ciśnienia tętniczego, obniżenie ciśnienia tętniczego, obniżenie ciśnienia tętniczego aż do objawów wstrząsu, przyśpieszenie akcji serca.
  • neutropenia, trombocytopenia i agranulocytoza

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ze względu na ryzyko przedawkowania nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Należy zachować ostrożność u osób stosujących leki przeciw zakrzepowe. Stosowanie leku u osób z niewydolnością wątroby, nadużywających alkohol oraz głodzonych stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Sposób aplikacji

Febrisan Tabs - Paracetamolum, Coffeinum, Phenylephrini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek fenylefryny kofeina paracetamol

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

udrażnia nos i zatoki przynosowe przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie objawów grypy i przeziębienia takich jak gorączka, dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowe, ból gardła, katar oraz obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1-2 tabletki co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę. Przyjmować po posiłku, popijając dużą ilością wody. Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia tkanki podskórnej (pokrzywka, wysypka, rumień), napady astmy oskrzelowej, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby, niewydolność wątroby), bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu (bezsenność), lęk, niepokój i drżenia mięśniowe, drażliwość, niemożliwości skupienia uwagi, niewielkie podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, przyspieszenie akcji serca, zmiany obrazu krwi. Ponadto mogą wystąpić zaburzenia ze strony nerek i dróg moczowych takie jak np. kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu, zwłaszcza u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych, jak np. bóle i zwroty głowy, zaburzenia koncentracji, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składnik preparatu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroby serca, poważne zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, jaskrę, czynną chorobę wrzodową, przerost gruczołu krokowego. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryn, rifampicynę, leki nasenne i przeciwpadaczkowe, zydowudynę, metoklopramid, cymetydynę, izoniazyd, probenecyd, ranitydynę, beta adrenolityki, leki obniżające ciśnienie krwi, glikozydy naparstnicy, teofilinę, leki przeciwdepresyjne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus