Fervex Junior, granulat do sporządzania roztworów, 8 saszetek
13.50 zł

Fervex Junior, granulat do sporządzania roztworów, 8 saszetek

Fervex Junior, granulat do sporządzania roztworów, 8 saszetek
Ostatnia cena produktu
13.50 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany doraźnie w leczeniu objawowym chorób górnych dróg oddechowych. Zawiera witaminę C.

Skład

(1 saszetka):

Paracetamol 280mg, kwas askorbowy 100 mg, maleinian feniraminy 10 mg.

substancje pomocnicze: sacharoza, bezwodny kwas cytrynowy, sól sodowa fosforanu ryboflawiny, aspartam, aromat bananowo-karmelowy

Dawkowanie

Dzieci o masie ciała mniejszej niż 37kg: całkowita doustna dawka paracetamolu nie może być większa niz  80mg/kg mc./dobę

Dzieci o masie ciała od 38 do 50 kg: całkowita doustna dawka paracetamolu nie może być większa niz 3g/dobę

Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg: całkowita doustna dawka paracetamolu nie może być większa niz 4g/dobę

Działanie

Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbinowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Wskazania

Preparat stosowany w doraźnym leczeniu objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dzieci powyżej 6 lat.

Przeciwwskazania

Nie stosować:

  • u dzieci poniżej 6 lat
  • u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby
  • w połączeniu z alkoholem
  • w połączeniu z innymi lekami o działaniu uspokajającym
  • gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • u chorych na jaskrę,
  • u chorych na fenyloketonurię

Działania niepożądane

  • Działania neurowegetatywne: Uspokojenie lub senność, bardziej nasilone w początkowej fazie leczenia, objawy antycholinergiczne, takie jak suchość błon śluzowych,  zaparcia, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, kołatanie serca, ryzyko zatrzymania moczu, nadciśnienie ortostatyczne, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi, częściej u osób w wieku podeszłym; zaburzenia koordynacji rucheowej, drżenia, omamy,
  • Reakcje nadwrażliwości: rumień, świąd, wyprysk, plamica, pokrzywka, obrzęk, wstrząs anafilaktyczny,
  • Objawy ze strony układu krwiotwórczego: leukocytopenia, neutropenia, małopłytkowość, niedokrwistość hemolityczna

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 888 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Fervex Junior - Paracetamolum, Pheniramini maleas, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:

maleinian feniraminy witamina C (kwas askorbinowy) paracetamol

Postać:

granulat do przygotowania roztworu doustnego

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

udrażnia przewody nosowe hamuje odruch kichania przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Doraźne leczenie objawowe chorób górnych dróg oddechowych: przeziębienia, zapalenia błon śluzowych nosa i gardła, alergicznego nieżytu nosa oraz objawów grypopodobnych u dzieci w wieku od 6 do 15 roku życia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci w wieku od 6 do 10 lat: 1 saszetka 2 razy na dobę. Dzieci w wieku 10-12 lat: 1 saszetka 3 razy na dobę. Dzieci w wieku 12-15 lat: 1 saszetka 4 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku upośledzenia czynności nerek, należy zachować co najmniej ośmiogodzinne przerwy między dawkami. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody, wypić. Uwaga! Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, rumień), efekty atropinopodobne (suchość w jamie ustnej, zaburzenia akomodacji oka). Istnieją pojedyncze opisy zmian w obrazie morfologicznym krwi po podaniu paracetamolu. Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek. Lek może powodować senność.

Poinformuj lekarza:

Gdy Twoje dziecko ma nadwrażliwość na składniki preparatu, cukrzycę, schorzenia wątroby i/lub nerek, fenyloketonurię (preparat zawiera aspartam). Gdy Twoje dziecko leki o działaniu przeciwcholinergicznym, leki przeciwpadaczkowe.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus