Tran Hasco, 500 mg, kapsułki miękkie, 60 szt.
8.43 zł

Tran Hasco, 500 mg, kapsułki miękkie, 60 szt.

Tran Hasco, 500 mg, kapsułki miękkie, 60 szt.
Ostatnia cena produktu
8.43 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany zapobiegawczo i wspomagająco w leczeniu niedoborów witaminy A i D, zwłaszcza u dzieci.

Skład

1 kaps. elastyczna zawiera

substancję czynną: 500 mg oleju wątłuszowego z wątroby dorsza o zawartości

- 300-1250 j.m. witaminy A,

- 30-125 j.m. witaminy D3;

- 35-80 mg EPA

- 30-90 mg DHA.

 

Substancje pomocicze: skład otoczki żelatynowej: żelatyna, glicerol

Dawkowanie

Dorośli 2 razy dziennie po 2-4 kapsułki, dzieci od 4 roku życia 1-2 kapsułek dziennie.

Działanie

Tran z wątroby dorsza zawierający nienasycone kwasy tłuszczowe (EPA, DHA) oraz witaminy A i D. Składniki preparatu są niezbędne do prawidłowego działania organizmu, zwłaszcza w okresie wzrostu i zwiększonego zapotrzebowania. Wchodzące w skład preparatu nienasycone kwasy tłuszczowe obniżają stężenie triglicerydów i LDL-cholesterolu oraz zwiększają stężenie HDL-cholestrolu we krwi, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia niedokrwiennej choroby serca. Witamina A odgrywa rolę w procesie widzenia, rozwoju i czynnościach nabłonka skóry i błon śluzowych oraz w procesie osteogenezy. Witamina D wpływa na wzrost zębów i kości.

Wskazania

Profilaktyka krzywicy oraz leczenie zaburzeń uwapnienia tkanki kostnej o różnej etiologii. Łagodzenie następstw menopauzy (osteoporoza, atrofia skóry i błon śluzowych).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, hiperkalcemia, kamica nerkowa. Nie stosować u dzieci do ukończenia 4 roku życia.

Działania niepożądane

Tran stosowany w zalecanych dawkach jest dobrze tolerowany. Jeśli nasili się jakikolwiek z objawów niepożądanych należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z sarkoidozą. Nie stosować z innymi preparatami witaminy A lub D. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Maksymalna dopuszczalna dzienna podaż witaminy A u kobiet w ciąży wynosi (łącznie z dietą) 5000 j.m.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 942 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tran Naturkaps - Oleum Jecoris Aselli - zastosowanie i działanie

Skład:

olej wątłuszowy

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

wzmacnia organizm zapobieganie krzywicy

Wskazania:

W profilaktyce i wspomagająco w leczeniu niedoborów witamin A i D, zwłaszcza u dzieci (wzmacnia kości i zęby, poprawia stan skóry i narządu wzroku). W zapobieganiu krzywicy. W zaburzeniach uwapnienia tkanki kostnej różnego pochodzenia. W łagodzeniu skutków menopauzy takim jak osteoporoza, atrofia skóry i błon śluzowych. Ponadto jako środek wzmacniająco-regenerujący w okresie rekonwalescencji po przebytych schorzeniach osłabiających ogólną sprawność i odporność organizmu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 2-4 kapsułki na dobę, dzieci od 4 lat 1-2 kapsułki na dobę.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Długotrwałe stosowanie bardzo wysokich dawek w porównaniu z dawkami zalecanymi może doprowadzić do hiperwitaminozy A i D (niekorzystnych objawów nadmiaru witaminy A i D).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, podwyższony poziom wapnia we krwi, kamicę nerkową, sarkoidozę.   Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające witaminy A lub/i D.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować w przypadku zdecydowanej konieczności, po konsultacji z lekarzem.