Valuherb, kapsułki twarde, 30 szt., pojemnik
Valuherb, kapsułki twarde, 30 szt., pojemnik
0.00 zł

Valuherb, kapsułki twarde, 30 szt., pojemnik

Valuherb, kapsułki twarde, 30 szt., pojemnik
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek stosowany w trudnościach z zasypianiem, przy narażeniu na stres i przy odczuwaniu napięcia nerwowego. Za działanie leku odpowiadają składniki ziołowe – wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego oraz wyciąg z szyszek chmielu.

Skład

(1 kapsułka): wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego 100 mg, wyciąg suchy z szyszek chmielu 50 mg.

Dawkowanie

dorośli i dzieci powyżej 12 lat - w stanach niepokoju 3 razy dziennie 2 kapsułki, popijając niewielką ilością wody. W okresowej trudności z zasypianiem należy przyjmować 2 kapsułki preparatu 30 do 60 minut przed udaniem się na spoczynek, z wcześniejszą dawką podczas kolacji, jeśli to konieczne.

Działanie

Valuherb, dzięki składnikom zawartym w wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego (m.in. kwasom walerenowym, walepotriatom) działającym na ośrodkowy układ nerwowy, zmniejsza stany niepokoju i ułatwia zasypianie. Szyszki chmielu stosowane są tradycyjnie w celu łagodzenia stanów niepokoju i przy trudnościach w zasypianiu.

Wskazania

produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Stosowany jest tradycyjnie w okresowych trudnościach w zasypianiu oraz w stanach niepokoju.

Przeciwwskazania

Nie stosować w czasie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować, jeżeli występuje uczulenie na składniki preparatu.

Działania niepożądane

Może powodować ból głowy oraz senność.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

preparat może powodować senność, dlatego też nie zaleca się stosowania preparatu przez osoby kierujące pojazdami lub innymi urządzeniami mechanicznymi do dwóch godzin po przyjęciu leku.

Produkt w kategoriach
Cechy produktu

Valuherb - Valeriane radicis extractum siccum, Lupuli strobuli extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego wyciąg z szyszek chmielu

Postać:

kapsułki twarde

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

ułatwia zasypianie uspokajające

Wskazania:

Stany niepokoju, trudności z zasypianiem.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: w stanach niepokoju 3 razy dziennie 2 kapsułki. W okresowej trudności z zasypianiem: 2 kapsułki preparatu 30 do 60 minut przed udaniem się na spoczynek, z wcześniejszą dawką po kolacji, jeśli to konieczne.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane związane są z nadmiernym nadużywaniem leku i dotyczą możliwości wystąpienia bólu głowy oraz senności.   Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu. Nie zaleca się stosowania leku przez osoby kierujące pojazdami lub innymi urządzeniami mechanicznymi do dwóch godzin po przyjęciu leku.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania nie należy stosować preparatu Valuherb w okresie ciąży i karmienia piersią.