Mirtor, 30 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, (import równoległy, InPharm), 30 szt.
tabletka
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
ODBIERZ W 30 MINUT
47,99 zł
Dostępny w 16 aptekach.
Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego produktu nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Zarezerwuj w apteceO produkcie
Podmiot odpowiedzialny
Orion CorporationOrionintie 1
FI-02200 Espoo, Finlandia
Opis
Mirotr to lek w postaci tabletek powlekanych, zawierający mirtazapinę. Produkt leczniczy Mirtor jest stosowany w leczeniu depresji.
Import: InPharm
Kraj: Czechy
Dowiedz się więcej na temat importu równoległego.
Skład
Substancją czynną leku jest mirtazapina.
Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 30 mg mirtazapiny.
Substancje pomocnicze: krospowidon, mannitol (E 421), celuloza mikrokrystaliczna, aspartam (E 951), aromat truskawkowo-guaranowy, aromat miętowy, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Działanie
Lek Mirtor wykazuje działanie przeciwdepresyjne.
Wskazania
Lek Mirotr jest wskazany w leczeniu depresji u osób dorosłych.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu oraz jeśli obecnie lub w niedalekiej przeszłości (w ciągu ostatnich 2 tygodni) stosowane były leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO).
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące niezbyt często (mogą wystąpić nie więcej niż u 1 osoby na 100): wzmożony nastrój i wzmożona aktywność psychiczna (mania)
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Mirotr należy omówić z lekarzem jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpiła ciężka wysypka skórna lub złuszczanie skóry, pęcherze i (lub) owrzodzenie jamy ustnej po przyjęciu leku Mirtor.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: inhibitory monoaminooksydazy (IMAO); inne leki przeciwdepresyjne, jak SSRI, wenlafaksyna i L-tryptofan lub tryptany (stosowane w leczeniu migreny), tramadol (lek przeciwbólowy), buprenorfina, linezolid (antybiotyk), sole litu (stosowane w leczeniu niektórych zaburzeń psychiatrycznych), błękit metylenowy (stosowany w celu obniżenia wysokiego stężenia methemoglobiny we krwi) i preparaty zawierające ziele dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum); leki przeciwdepresyjne, nefazodon; leki stosowane w leczeniu lęku i bezsenności, jak benzodiazepiny; leki stosowane w leczeniu schizofrenii, jak olanzapina; leki stosowane w leczeniu alergii, jak cetyryzyna; leki stosowane w leczeniu silnego bólu, jak morfina. Lek Mirtor w skojarzeniu z tymi lekami może nasilać wywoływaną przez nie senność; leki stosowane w leczeniu zakażeń.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Leku Mirtor nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Układy narządowe
- Sposób aplikacji
- RX kategoria