Zovirax 3% (30 mg/g), maść do oczu, 4,5 g
70.79 zł

Zovirax 3% (30 mg/g), maść do oczu, 4,5 g

Zovirax 3% (30 mg/g), maść do oczu, 4,5 g
Ostatnia cena produktu
70.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Zovirax (maść do oczu) - Aciclovirum - zastosowanie i działanie

Skład:

acyklowir

Postać:

maść do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

przeciwwirusowe

Wskazania:

Zakażenie oka i tkanek otaczających wirusem opryszczki - przede wszystkim zapalenie rogówki wywołane wirusem opryszczki zwykłej.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Podczas leczenia nie należy stosować szkieł kontaktowych.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe rekcje nadwrażliwości. Keratopatie (powierzchowne punktowe zmiany w rogówce ).   Podobnie jak po podaniu innych maści do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zastosowaniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na acyklowir lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. W przypadku stosowania innych leków okulistycznych zaleca się zachowanie co najmniej 15 minutowej przerwy pomiędzy ich aplikacją. Poinformuj lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla wynikające ze stosowania leku przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu