Senalax, syrop, (50 mg / 5 ml), 125 g
3.80 zł

Senalax, syrop, (50 mg / 5 ml), 125 g

Senalax, syrop, (50 mg / 5 ml), 125 g
Ostatnia cena produktu
3.80 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Ziołowy preparat - syrop na zaparcia.

Skład

Sennae folium extractum siccum 0,81 g, Vehiculum ad 100,00 g.

Dawkowanie

  • dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 miarki 5ml (5-10 ml) syropu dziennie.
  • dorośli: 2-3 miarki 5 ml (5-10 ml) syropu dziennie.

Zaleca się przyjmowanie preparatu w godzinach wieczornych. Należy przyjmować możliwie najmniejszą dawkę dającą efekt terapeutyczny. Nie należy stosować preparatu dłużej niż przez 7-10 dni. Do opakowania dołączona jest miarka.

 

Działanie

Preparat o działaniu przeczyszczającym.

Wskazania

Zaparcia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Senalax - Sennae folium extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

sennozyd B

Postać:

syrop

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeczyszczające

Wskazania:

Zaparcia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci powyżej 12 roku życia: 5-10 ml raz dziennie. Dorośli: 10-15 ml raz dziennie. Preparat przyjmować wieczorem. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe (należy wówczas zmniejszyć dawkę leku). Straty potasu mogą prowadzić do zaburzeń w czynności pracy serca i osłabienia mięśni.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, ostre zapalne schorzenia jelit, bóle brzucha o niewyjaśnionej przyczynie, zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej.   Gdy przyjmujesz glikozydy nasercowe, leki moczopędne, kortykosteroidy, preparaty z korzenia lukrecji.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i w okresie karmienia piersią.