Senalax K, kapsułki elastyczne, 30 szt
4.21 zł

Senalax K, kapsułki elastyczne, 30 szt

Senalax K, kapsułki elastyczne, 30 szt
Ostatnia cena produktu
4.21 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

Sennae folium extractum siccum 25 mg, Frangulae cortex extractum siccum 67 mg.

Dawkowanie

Przeciętnie stosuje się 1-2 kapsułki na noc. Zaleca się stosowanie preparatu w mniejszej dawce skutecznej. Nie należy stosować preparatu dłużej niż przez 7-10 dni.

Działanie

Preparat o działaniu przeczyszczającym.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Senalax K - Frangula alnus, Senna sp. - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg suchy z liści senesu wyciąg suchy z kory kruszyny

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeczyszczające

Wskazania:

Zaparcia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia - 1-2 kapsułki na noc. Nie stosować dłużej niż przez 7-10 dni. Nie stosować u dzieci do 12 roku życia kobiet w ciąży. Nie stosować bezpośrednio po operacji przewodu pokarmowego i w czasie krwawień miesiączkowych.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe (należy wówczas zmniejszyć dawkę leku). Straty potasu mogą prowadzić do zaburzeń w czynności pracy serca i osłabienia mięśni.

Poinformuj lekarza:

Gdy miewasz bóle brzucha o niewyjaśnionej przyczynie. Gdy przyjmujesz preparaty moczopędne, kortykosteroidy, preparaty lukrecji, glikozydy nasercowe. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią