Urządzenie kojące ukąszenia owadów, IS 40
87.48 zł

Urządzenie kojące ukąszenia owadów, IS 40

Urządzenie kojące ukąszenia owadów, IS 40
Ostatnia cena produktu
87.48 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Działanie

Insekty wbijają się w ludzką skórę z najróżniejszych powodów. Najczęściej ich celem jest ssanie krwi, ale także wprowadzają jad. Następstwem użądlenia bardzo wielu insektów są bolące i opuchnięte miejsca wbicia żądła. Często wywołują one także silne swędzenie. Stan pogarsza się jeszcze bardziej przez drapanie. Uśmierzenie bólu możliwe było do tej pory jedynie przez schłodzenie lub zastosowanie specjalnych maści.
Urządzenie uśmierzające ból po ukłuciu insektów oferuje całkowicie nowe i bardzo efektywne uśmierzenie bólu po użądleniach przez insekty.
Jad, wywołujący swędzenie, opuchliznę i zapalenie, składa się najczęściej z molekuł białka. Białka zmieniają swoją strukturę molekularną podczas przekraczania określonej temperatury i tracą możliwość odziaływania, która w przebiegu kuracji odczuwana jest jako przyjemna.
Poprzez działanie ciepłem następuje wpływ na receptory ból w obrębie stosowania. Swędzenie zanika, polepsza się symptomatyka, powrót do zdrowia odczuwany jest jako przyjemny. Ten efekt przydaje się w urządzeniu uśmierzającym ból po ukłuciu insektów, ogrzewając skórę w obrębie użądlenia aż do granicy cieplnej.

Skuteczność przyrządu do leczenia ukąszeń owadów została potwierdzona klinicznie:

  • 74% wszystkich testowanych osób odczuło natychmiastową poprawę po zastosowaniu terapii termicznej
  • 66% wszystkich testowanych osób uznało ukąszenie owada po 24 godzinach za "całkowicie wyleczone", dalsze 20% odczuło poprawę.
  • U 78% wszystkich testowanych osób średnica obrzęku lub zaczerwienienia wynosiło po 24 godzinach poniżej 6 mm.
     

Zasilanie: 9v bateria blokowa.Urządzenie nie pomaga w przypadku alergii na insekty.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h