Sindronat, kapsułki twarde, 400 mg, 100 szt
Sindronat, kapsułki twarde, 400 mg, 100 szt
0.00 zł

Sindronat, kapsułki twarde, 400 mg, 100 szt

Sindronat, kapsułki twarde, 400 mg, 100 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Sindronat - Dinatrii clodronas - zastosowanie i działanie

Skład:

klodronian disodowy

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Onkologia kliniczna

Działanie:

hamuje działanie osteoklastów hamuje resorpcję kości zwiększa wytrzymałość szkieletu hamuje rozpad kości

Wskazania:

Osteolityczne przerzuty nowotworów do kości z towarzyszącym wzrostem stężenia jonów wapnia we krwi i bólami. Hiperkalcemia (podwyższony poziom stężenia wapnia we krwi).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowanego leku ustala lekarz. Jeśli preparat jest stosowany w jednej dawce dobowej, zaleca się przyjmować lek rano, na czczo, popijając szklanką wody. Należy powstrzymać się od jedzenia i picia przez 2 godziny. Jeśli lek przyjmowany jest w 2 dawkach, należy go przyjmować między posiłkami, najlepiej 2 godziny przed lub po posiłku. Uwaga! Leku nie należy przyjmować z mlekiem, pokarmami oraz lekami zawierającymi wapń i inne dwuwartościowe jony, ponieważ zaburzają jego wchłanianie. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej mają charakter przemijający. Na początku leczenia może się pojawić dyskomfort ze strony przewodu pokarmowego - nudności, wymioty, biegunka czy zaparcia. Opisywano pojedyncze przypadki reakcji skórnych: świąd, pokrzywka, zapalenie złuszczające skóry, zaburzenia czynności nerek, zaburzenia czynności układu oddechowego (skurcz oskrzeli) u pacjentów z astmą aspirynową. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzania pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie zaburzenia czynności nerek. Gdy przyjmujesz inne leki zmniejszające stężenie wapnia w surowicy krwi (np. kortykosteroidy, kalcytoninę), niesteroidowe leki przeciwzapalne, antybiotyki aminoglikozydowe, leki zobojętniające kwas żołądkowy, preparaty żelaza. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeżeli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT