Tumerin, tabletki, 60 szt
22.09 zł

Tumerin, tabletki, 60 szt

Tumerin, tabletki, 60 szt
Ostatnia cena produktu
22.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Suplement diety zalecany w celu wzmocnienia i poprawy funkcjonowania stawów.

Składniki

(1 tabletka): substancje czynne: wyciąg z kurkumy 100 mg, standaryzowany wyciąg z imbiru 48 mg (w tym 3 mg gingeroli). Substancje dodatkowe: mikrokrystaliczna celuloza (sub. wypełniająca); glikol polietylenowy, sól sodowa karboksymetylocelulozy, kwas stearynowy, amorficzny dwutlenek krzemu (nośniki); hydroksypropylometyloceluloza (sub. do stosowania na powierzchnię).

Właściwości składników

Do głównych substancji czynnych znajdujących się w kłączu imbiru należą seskwiterpeny, monoterpeny oraz najważniejszy składnik gingerol należący do grupy polifenoli. Gingerol wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, antyoksydacyjne.

Podobnymi cechami charakteryzuje się działanie biologicznie czynnych substancji pochodzących z kłącza kurkumy. Aktywne komponenty kłącza barwnik kurkumina oraz olejki lotne: turmeron, atlanton i zingiberon wykazują szeroki wachlarz właściwości prozdrowotnych. Kurkumina jest silnym przeciwutleniaczem oraz wykazuje właściwości przeciwzapalne. Udowodniono, że hamuje ona aktywność enzymu lipooksygenazy i cyklooksygenazy - 2, które stanowią mediatory procesu zapalnego. Dzięki takiemu profilowi działania możliwa jest poprawa funkcjonowania stawów i narządu ruchu.

Zaleca się uzupełnianie diety wyciągami z imbiru i z kurkumy w celu: usprawnienia funkcjonowania stawów i mięśni, wzmocnienia stawów.

Zalecane dzienne spożycie

Dorośli 1- 2 tabletki dziennie, popijając dużą ilością wody.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

  • preparatu nie mogą stosować dzieci oraz kobiety w ciąży i karmiące
  • nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu
  • wyciąg z imbiru i kurkumy może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych. Osoby zażywające leki, które zmniejszają krzepliwość krwi, powinny zachować ostrożność przy stosowaniu preparatu, ze względu na zwiększone ryzyko krwawień
  • nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia
  • preparat nie może być używany jako substytut zróżnicowanej diety

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tumerin - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z kurkumy standaryzowany wyciąg z imbiru

Postać:

tabletki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w składnik poprawiające sprawność stawów

Wskazania:

Suplement diety, zalecany jest w celu wzmocnienia i poprawy funkcjonowania stawów.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 1- 2 tabletki dziennie, popijając dużą ilością wody.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.