Doxicin, kapsułki, 100 mg, 10 szt
Doxicin, kapsułki, 100 mg, 10 szt
0.00 zł

Doxicin, kapsułki, 100 mg, 10 szt

Doxicin, kapsułki, 100 mg, 10 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Doxicin - Doxycyclinum - zastosowanie i działanie

Skład:

doksycyklina

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Choroby zakaźne i pasożytnicze Urologia Gastroenterologia Dermatologia i wenerologia Choroby płuc

Działanie:

bakteriostatyczne

Wskazania:

Zakażeniach układu oddechowego, ucha, nosa, zatok, gardła, dróg moczowych, zapalenie gruczołu krokowego, zakażenia tkanek miękkich, ran, kości i skóry (m.in. trądzik pospolity), narządów rodnych, rzeżączka, kiła, zakaźne choroby przewodu pokarmowego, takie jak czerwonka, dury rzekome, zakażenia dróg żółciowych, krztusiec, tularemia, bruceloza, cholera.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Podczas leczenia należy unikać spożywania nabiału, mleka, preparatów wapnia i silnego nasłonecznienia.     Nie stosuje się u dzieci poniżej 12 roku życia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, wymioty, biegunka, zapalenie jamy ustnej, języka, przełyku, owrzodzenie przełyku, bóle w nadbrzuszu, rzekomobłoniaste zapalenie jelit; nadwrażliwość na światło, odkładanie się w kościach i zębach w okresie wzrostu, wzrost ciśnienia wewnątrzczaszkowego, zaburzenia funkcji nerek, zaburzenia rytmu serca, reakcje uczuleniowe, nadwrażliwość na światło, osutka, nadkażenia drożdżakami i opornymi bakteriami; lek może powodować uszkodzenia słuchu. W przypadku przedawkowania uszkodzenie wątroby. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinfromować lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na tetracykliny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby wątroby, miastenię.   Gdy przyjmujesz inne antybiotyki (szczególnie antybiotyki β-laktamowe lub inne bakteriobójcze), leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwcukrzycowe,; cyklosporynę, izotretinoinę, teofilinę, doustne leki antykoncepcyjne (wskazane stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji), fenytoinę, barbiturany, karbamazepinę. Leki zobojętniające sokl żołądkowy  (zwłaszcza związki glinu i magnezu, w mniejszym stopniu wapń i dieta mleczna) oraz preparaty cynku i żelaza zmniejszają wchłanianie doksycykliny. Dlatego zaleca się podawać te leki z zachowaniem co najmniej 2-3 godzinnej przerwy. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i okresie karmienia piesią.
Cechy produktu
PRODUCENT