Doxicin, kapsułki, 100 mg, 10 szt
5.89 zł

Doxicin, kapsułki, 100 mg, 10 szt

Doxicin, kapsułki, 100 mg, 10 szt
Ostatnia cena produktu
5.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Doxicin - Doxycyclinum - zastosowanie i działanie

Skład:

doksycyklina

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Choroby zakaźne i pasożytnicze Choroby płuc Urologia Gastroenterologia Dermatologia i wenerologia

Działanie :

bakteriostatyczne

Wskazania:

Zakażeniach układu oddechowego, ucha, nosa, zatok, gardła, dróg moczowych, zapalenie gruczołu krokowego, zakażenia tkanek miękkich, ran, kości i skóry (m.in. trądzik pospolity), narządów rodnych, rzeżączka, kiła, zakaźne choroby przewodu pokarmowego, takie jak czerwonka, dury rzekome, zakażenia dróg żółciowych, krztusiec, tularemia, bruceloza, cholera.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Podczas leczenia należy unikać spożywania nabiału, mleka, preparatów wapnia i silnego nasłonecznienia.     Nie stosuje się u dzieci poniżej 12 roku życia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, wymioty, biegunka, zapalenie jamy ustnej, języka, przełyku, owrzodzenie przełyku, bóle w nadbrzuszu, rzekomobłoniaste zapalenie jelit; nadwrażliwość na światło, odkładanie się w kościach i zębach w okresie wzrostu, wzrost ciśnienia wewnątrzczaszkowego, zaburzenia funkcji nerek, zaburzenia rytmu serca, reakcje uczuleniowe, nadwrażliwość na światło, osutka, nadkażenia drożdżakami i opornymi bakteriami; lek może powodować uszkodzenia słuchu. W przypadku przedawkowania uszkodzenie wątroby. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinfromować lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na tetracykliny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby wątroby, miastenię.   Gdy przyjmujesz inne antybiotyki (szczególnie antybiotyki β-laktamowe lub inne bakteriobójcze), leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwcukrzycowe,; cyklosporynę, izotretinoinę, teofilinę, doustne leki antykoncepcyjne (wskazane stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji), fenytoinę, barbiturany, karbamazepinę. Leki zobojętniające sokl żołądkowy  (zwłaszcza związki glinu i magnezu, w mniejszym stopniu wapń i dieta mleczna) oraz preparaty cynku i żelaza zmniejszają wchłanianie doksycykliny. Dlatego zaleca się podawać te leki z zachowaniem co najmniej 2-3 godzinnej przerwy. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i okresie karmienia piesią.