Risperatio 1, tabletki powlekane, 1 mg, 20 szt
Risperatio 1, tabletki powlekane, 1 mg, 20 szt
0.00 zł

Risperatio 1, tabletki powlekane, 1 mg, 20 szt

Risperatio 1, tabletki powlekane, 1 mg, 20 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Risperatio - Risperidonum - zastosowanie i działanie

Skład:

rysperydon

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Psychiatria

Działanie:

przeciwko schizofrenii

Wskazania:

Leczenie schizofrenii.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłku.   Uwaga! Zaleca się stopniowe odstawianie leku.   Uwaga! W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu.   Nie zaleca się podawania leku pacjentom poniżej 15 roku życia. Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w tej grupie pacjentów.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: bezsenność, pobudzenie, lęk, przygnębienie, bóle głowy. Niezbyt często: senność, zmęczenie, zwroty głowy, zaburzenia koncentracji i uwagi, zaparcia, niestrawność, zgaga, nudności lub wymioty, bóle brzucha, zaburzenia widzenia, erekcji, ejakulacji, orgazmu, miesiączkowania, nietrzymanie moczu, nieżyt nosa, wysypka i inne objawy alergiczne. Rzadko niedociśnienie, zaburzenia rytmu serca lub nadciśnienie.   Rysperydon może zaburzać sprawność psychofizyczną. Podczas przyjmowania leku pacjenci nie powinni prowadzić pojazdów mechanicznych oraz obsługiwać urządzeń mechanicznych do czasu ustalenia indywidulanej reakcji na lek.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na rysperydon lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę Parkinsona, padaczkę, schorzenia układu krążenia, nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz inne leki wpływające na ośrodkowy układ nerwowy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Cechy produktu
PRODUCENT