Aromasin, tabletki powlekane, 0,025 g, 30 szt
843.49 zł

Aromasin, tabletki powlekane, 0,025 g, 30 szt

Aromasin, tabletki powlekane, 0,025 g, 30 szt
Ostatnia cena produktu
843.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Aromasin - Exemestanum - zastosowanie i działanie

Skład:

eksemestan

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przeciwnowotworowe i immunomodulujące

Specjalności:

Onkologia kliniczna

Działanie :

przeciwnowotworowe

Wskazania:

Leczenie uzupełniające u kobiet po menopauzie z inwazyjnym wczesnym rakiem piersi z obecnością receptorów estrogenowych po 2-3 latach początkowego leczenia uzupełniającego tamoksyfenem. Leczenia zaawansowanego raka piersi u kobiet w okresie naturalnego lub wywołanego leczeniem stanu po menopauzie, u których choroba uległa postępowi po zastosowaniu terapii antyestrogenowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz, najlepiej po posiłku.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: bezsenność, uderzenia gorąca, zwiększona potliwość, bóle stawów i bóle mięśniowo-szkieletowe, uczucie nadmiernego zmęczenia. Często: jadłowstręt, depresja, zawroty głowy, bóle brzucha, wymioty, zaparcia, dyspepsja, biegunka, wysypka, łysienie, ból, obrzęki obwodowe.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, astenia, osłabienie oraz zawroty głowy może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.