Micetal, 1%,  płyn na skórę, 30 ml, w atomizerze
Micetal, 1%, płyn na skórę, 30 ml, w atomizerze
0.00 zł

Micetal, 1%, płyn na skórę, 30 ml, w atomizerze

Micetal, 1%,  płyn na skórę, 30 ml, w atomizerze
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Micetal w postaci aerozolu jest miejscowo stosowanym lekiem przeiciwgrzybiczym zawierającym substancję czynna flutrimazol, z grupy pochodnych imidazolu.

Skład

1ml roztowru zawiera:
substancję czynną: 10mg flutrimazolu
substancje pomocnicze: oktylododekanol, makrogol 400, trolamina, etanol bezwodny.

Dawkowanie

Lek Micetal jest przeznaczony do stosowania misjcowego na skórę.

Dorośli i dzieci powyżej 10lat:
Lek o ile lekarz nie zalecił inaczje stosuje się raz na dobę, najlepiej wieczorem.
Z butelki nalezy zdjać wieczko i następnie kiklakrtonie nacisnąć pompkę, kierując wylot rozpylacza na obszar wystepowania zmian chorobotwórczych.
Chorobowo zmieniona skórę, po uprzednim jej umyciu i osuszeniu, należy dokłądnie spryskać (zgodnie z powyższą instrukcją) niewielką ilościa leku, pokrywając również fragment zdrowej skóry wokół zmiany.
W łupieżu pstrym nanosi się na cały tułów.
W celu uniknięcia ponownego zakażenia należy przestrzegać zasad higieny osobistej.

Czas leczenia zależy od rodzaju grzyba wywołującego zakażenie, charakteru zmian skórynych oraz ich lokalizacji. Poprawa i zmniejszenie świadu skóry wystepuje zazwyczaj już po kilku dniach stosowania leku Micetal. Zalecany czas leczenia wynosi: w grzybicy stó i gzrybicy międzypalcowej: 4tygodnie; w grzybicy tułowia: 2-3 tygodnie; w łupiezu pstrym: 1-2 tygodnie; w kandydozie skóry: 2-4tygodnie.

Jesli objawy grzybicy nie ustepują po 4 tygodniach stosowania leku, należy zgłosić sie do lekarza w celu weryfikacji rozpoznania.


Działanie

Mechanizm działania flutrimazolu polega na zaburzaniu syntezy ergosterolu, składnika błony komórkowej grzybów.
Flutrimazol działa na drożdżaki, dermatofity i niektóre pleśnie. Flutrimazol zastosowany miejscowo na skórę wchłania sie do krwioobiegu w minimalnym stopniu.

Wskazania

Lek Micetal stosuje się w miejscowym leczeniu:

  • grzbic stóp, kończyn, pachwin, tułowia, twarzy i brody wywołanych przez dermatofity z rodzaju Trichophyton (m.in. T.rubrum, T. Mentagrophytes, T. Tonsurans), Microsporum (m.in. M.canis, M. gypseum) oraz Epidermophyton floccosum.
  • kandydozy (drożdżyca) skóry wywołanej przez drożdżaki z rodzaju Candida (m.in. C. Albicans, C. Parapsilosis, C. Guillermondii, C. Tropicallis);
  • łupieżu pstrego wywołanego przez Malassezia furfur (pityrosporum ovale).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na pochodne imidazolu lub składniki pomocnicze preparatu, dzieci do 10 r.ż. (brak badań klinicznych).

Działania niepożądane

Nie występują one u każdego. Njawiększy ich odsetek (35%)- najczęsciej w postaci rumienia i świądu- obserwowano w pierwszysch dniach leczenia u pacjentów z łupieżem pstrym, stosujących lek na cały tułów.


Producent

J.URIACH & CIA

Cechy produktu
PRODUCENT

Micetal - Flutrimazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

flutrimazol

Postać:

żel krem płyn do stosowania na skórę

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Krem i płyn: grzybice powierzchowne skóry nieowłosionej (stóp, pachwin, kończyn, tułowia, twarzy) oraz grzybice skóry owłosionej twarzy, kandydozy skóry, łupież pstry. Żel: łupież owłosionej skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Żel: 3 razy w tygodniu nanosi się preparat na skórę głowy i rozprowadza, delikatnie masując. Po 3-4 minutach żel należy spłukać wodą. Leczenie trwa 4 tygodnie. Krem i płyn do natryskiwania na skórę: raz dziennie (najlepiej wieczorem) nanosi się preparat na chorobowo zmienioną skórę (w przypadku łupieżu pstrego - stosuje się na całe ciało płyn do natryskiwania). Czas leczenia: w łupieżu pstrym - 1-2 tygodnie; w grzybicy tułowia - 2-3 tygodnie; w kandydozie skóry - 2-4 tygodnie; w grzybicy stóp i grzybicy międzypalcowej - 4 tygodnie.   Preparat stosuje się u dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia. Nie stosować do oczu i na błony śluzowe.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Uczucie pieczenia, podrażnienie lub świąd skóry, rumień w miejscu stosowania. Najczęściej działania niepożądane występują u chorych na łupież pstry stosujących preparat w postaci płynu na całe ciało. Natomiast nie występują w czasie stosowania leku w postaci żelu na niewielkie powierzchnie skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pochodne imidazolu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zadecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.