Na receptę

Taromentin, 1,2 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań, 1 fiolka

ampułka, roztwór

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” Spółka Akcyjna
Fleminga 2
03-176 Warszawa

Producent

POLFA TARCHOMIN
A. Fleminga 2
Warszawa

Opis

Taromentin to proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań, zawiera substancję czynną amoksycylinę i kwas klawulanowy. Lek działa bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia.

Skład

Substancjami czynnymi leku są amoksycylina i kwas klawulanowy. 

Jedna fiolka zawiera zawiera 1000 mg amoksycyliny (Amoxicillinum) w postaci amoksycyliny sodowej oraz 200 mg kwasu klawulanowego (Acidum clavulanicum) w postaci klawulanianu potasu.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Taromentin podawany jest we wstrzyknięciu dożylnym lub w infuzji dożylnej. Podczas stosowania leku Taromentin zalecane jest picie dużej ilości płynów. Zwykle lek Taromentin nie jest podawany dłużej niż przez 2 tygodnie bez powtórnej kontroli stanu zdrowia pacjenta przez lekarza.

Działanie

Taromentin to antybiotyk działający bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Taromentin zawiera dwa różne leki: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina należy do grupy leków zwanych “penicylinami”, których działanie niekiedy może być zahamowane (unieczynnienie). Drugi działający składnik (kwas klawulanowy) przeciwdziała temu unieczynnieniu.

Wskazania

Taromentin jest stosowany w leczeniu zakażeń: ucha, nosa i gardła; dróg oddechowych; dróg moczowych; skóry i tkanek miękkich w tym zakażenia stomatologiczne; kości i stawów; w obrębie jamy brzusznej; narządów płciowych u kobiet.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu oraz u pacjentów u których w przeszłości występowała ciężka natychmiastowa reakcja nadwrażliwości (tj. anafilaksji) na inny lek beta-laktamowy (tj. cefalosporynę, karbapenem lub monobaktam). Nie stosować leku jeśli w przeszłości wystąpiła żółtaczka lub zaburzenia czynności wątroby spowodowanych przez amoksycylinę lub kwas klawulanowy.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częste działania niepożądane Mogą wystąpić u nie więcej niż u 1 na 10 pacjentów: pleśniawki (kandydoza - zakażenia drożdżakowe pochwy, jamy ustnej lub fałdów skóry); biegunka.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent: choruje na mononukleozę zakaźną; jest leczony w związku z chorobą wątroby lub nerek; nieregularnie oddaje mocz.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent przyjmuje lub niedawno przyjmował: probenecyd (stosowany w dnie moczanowej); metotreksatu (lek stosowany w leczeniu nowotworów lub chorób reumatycznych); mykofenolanu mofetylu (lek stosowany w zapobieganiu odrzucania przeszczepów).

Jeśli równocześnie z lekiem Taromentin pacjent stosuje leki zmniejszające krzepliwość krwi (takie jak warfaryna), może być konieczne wykonanie dodatkowych badań krwi.

Jeśli jednocześnie z lekiem Taromentin pacjent przyjmuje allopurynol (stosowany w dnie moczanowej), bardziej prawdopodobne może być wystąpienie u pacjenta skórnych reakcji alergicznych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Taromentin w okresie ciąży oraz karmienia piersią, chyba, że lekarz uzna zastosowanie za istotne.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Decyzję o stosowaniu leku u dzieci i młodzieży decyduje lekarz.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij