Menopur, iniekcje, 75 j.m. FSH + 75 j.m. LH, 5 fiolek substancja sucha + rozpuszczalnik
464.99 zł

Menopur, iniekcje, 75 j.m. FSH + 75 j.m. LH, 5 fiolek substancja sucha + rozpuszczalnik

Menopur, iniekcje, 75 j.m. FSH + 75 j.m. LH, 5 fiolek substancja sucha + rozpuszczalnik
Ostatnia cena produktu
464.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Menopur - Menotropinum - zastosowanie i działanie

Skład:

menotropina

Postać:

proszek do przygotowywania roztworu do wstrzykiwań

Kategoria:

Hormonalne (bez hormonów płciowych)

Specjalności:

Endokrynologia Seksuologia Ginekologia i położnictwo

Działanie :

pobudza pracę jajników stymuluje spermatogenezę

Wskazania:

Leczenie niepłodności u kobiet z niewydolnością jajników. Leczenie niepłodności u mężczyzn z niewydolnością narządów płciowych.

Dawkowanie:

Domięśniowo lub podskórnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. W trakcie leczenia zaleca się kontrolę jajników przy pomocy badania USG i określania stężenia estradiolu we krwi codziennie lub co drugi dzień przez cały czas trwania leczenia.

Możliwe skutki uboczne:

Nadmierne pobudzenie jajników prowadzące do powstania torbieli jajników, które mogą pękać i powodować krwawienia do jamy brzusznej. Gromadzenie się płynów w jamie brzusznej i klatce piersiowej, skąpomocz, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, powikłania zakrzepowo-zatorowe. Podczas leczenia zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży mnogiej. Mogą także wystąpić nudności, wymioty, reakcje nadwrażliwości, gorączka, a w miejscu podania zaczerwienienie, obrzęk, ból lub świąd. W pojedynczych przypadkach długotrwałe podawanie leku może prowadzić do wytworzenia się przeciwciał, co prowadzi do osłabienia lub braku efektu leczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub uczulenie na laktozę. Gdy cierpisz na zaburzenia czynności tarczycy, zaburzenia czynności kory nadnerczy, stwierdzono u Ciebie zbyt wysoki poziom prolaktyny, guzy przysadki lub podwzgórza. Kobiety: Gdy chorujesz na guzy macicy, jajników i sutka. Mężczyźni: Gdy chorujesz na raka prostaty, guzy jąder.