Esceven, tabletki powlekane, 167 mg, 40 szt.
11.49 zł

Esceven, tabletki powlekane, 167 mg, 40 szt.

Esceven, tabletki powlekane, 167 mg, 40 szt.
Ostatnia cena produktu
11.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek ten stosuje się w objawach przewlekłej niewydolności żylnej różnego pochodzenia.

Skład

1 tabletka zawiera w swoim składzie  suchy wyciąg z nasion kasztanowca 167 mg, ekstahent: etanol 80% (v/v)
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa typu A, powidon, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.
Skład otoczki: hypromeloza, makrogol 6000, indygotyna E132, żółcień chinolinowa.

Dawkowanie

Doustnie, dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 razy dziennie po 1 tabletce po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

 

Działanie

Preparat  zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych oraz  zwiększa napięcie naczyń i zastawek żylnych.

Wskazania

Lek ten stosuje się w objawach przewlekłej niewydolności żylnej różnego pochodzenia,  takie jak: obrzęki, kurcze łydek, świąd oraz bóle i uczucie ciężkości w nogach, żylaki.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Esceven, jeśłi wystęuje nadwrażliwość na składniki leku oraz niewydolność nerek.
 

Działania niepożądane

Esceven rzadko może powodować zaburzenia ze strony układu pokarmowego, sporadycznie notuje się też zawroty głowy, swędzenie, nudności, mdłości oraz bóle głowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie stosować preparatu u dzieci.
Ze względu na brak wystarczających danych nie stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 941 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Esceven 167 mg (tabletki) - Hippocastani semen extractum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg suchy z nasion kasztanowca

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Angiologia Medycyna rodzinna

Działanie :

zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych zwiększa napięcie naczyń żylnych

Wskazania:

Lek ten stosuje się w objawach przewlekłej niewydolności żylnej różnego pochodzenia, jak: obrzęki, kurcze łydek, świąd, bóle i uczucie ciężkości w nogach, żylaki i zespół pozakrzepowy. Tradycyjnie preparat stosuje się w pourazowych i pooperacyjnych obrzękach tkanek miękkich.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 razy dziennie po 1 tabletce po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Okres stosowania należy skonsultować z lekarzem. Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, preparatu nie należy stosować u dzieci. Lek może być użyty ze wskazań lekarskich jedynie w zdecydowanej konieczności. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Esceven rzadko może powodować zaburzenia ze strony układu pokarmowego, sporadycznie notuje się też zawroty głowy, swędzenie, nudności, mdłości oraz bóle głowy. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza. Nie stwierdzono wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn będących w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki leku. Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, antybiotyki aminoglikozydowe (Gentamicin), preparaty przeciwwrzodowe i środki zobojętniające kwasy. Należy poinformować lekarza o pozostałych, przyjmowanych preparatach, nawet o tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować w pierwszym trymestrze ciąży. Wyniki danych literaturowych z badan klinicznych z udziałem ciężarnych nie wykazały działań niepożądanych w pozostałych trymestrach ciąży, jednakże podawanie leku nie powinno się odbywać bez nadzoru lekarskiego. Esceven nie powinien być podawany podczas karmienia piersią bez nadzoru lekarskiego.