SignaCalcium 600 D3, tabletki, 60 szt
11.83 zł

SignaCalcium 600 D3, tabletki, 60 szt

SignaCalcium 600 D3, tabletki, 60 szt
Ostatnia cena produktu
11.83 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Wapń jest podstawowym minerałem w organizmie ludzkim. Odpowiada za prawidłowy stan kości i zębów. Zapotrzebowanie na wapń jest szczególnie wysokie w okresie dojrzewania, kiedy to następuje budowa masy kostnej, oraz u osób starszych, u których tkanka kostna ulega degeneracji.

Z wiekiem zmniejsza się zdolność wchłaniania wapnia z przewodu pokarmowego, a dostarczanie zbyt małej ilości tego pierwiastka z pożywieniem powoduje jego pozyskiwanie z tkanek kostnych, co z kolei prowadzi do ubytku masy kostnej i osteoporozy.
 

Składniki

(1 tabletka): wapń 600mg; witamina 200 j.mn.

Właściwości składników

  • sprzyja utrzymaniu prawidłowego stanu kości i zębów,
  • wspomaga leczenie osteoporozy,
  • może zapobiegać ubytkowi masy kostnej.

Zalecane dzienne spożycie

1-2 tabletki dziennie z posiłkiem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

SignaCalcium 600 D3 - zastosowanie i działanie

Skład:

węglan wapnia witamina D3 (cholekalcyferol)

Postać:

tabletki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

uzupełnia niedobór wapnia i witaminy D3

Wskazania:

Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń. Stany niedoboru wapnia w organizmie (dieta, zespoły złego wchłaniania, nadużywanie alkoholu i nałogowe palenie tytoniu). Rekonwalescencja po długotrwałym unieruchomieniu. Profilaktyka osteoporozy.

Dawkowanie:

Doustnie. 2-4 tabletki przed posiłkiem lub przed snem.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.