Syliflex, tabletki powlekane, 100 mg, 40 szt
32.09 zł

Syliflex, tabletki powlekane, 100 mg, 40 szt

Syliflex, tabletki powlekane, 100 mg, 40 szt
Ostatnia cena produktu
32.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat SYLIFLEX zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę. Zespół flawonolignanów stabilizuje i normalizuje funkcje komórek wątrobowych.


Skład

1 tabletka zawiera: kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30 % flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę i 1,5 % fosforu - 100 mg.

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna z krzemionką koloidalną 0,5 %, karmeloza sodowa.

Skład otoczki: hypromeloza, makrogol 6000, tytanu dwutlenek, lak indygotyny (E 132), lak żółcieni chinolinowej (E 104).

Dawkowanie

3 razy dziennie po 1 tabletce w chorobach przewlekłych, w stanach ostrych: 3 razy dziennie po 2 tabletki, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek należy przyjmować po jedzeniu.


Działanie

Preparat stosuje się wspomagająco w zaburzeniach czynności wątroby.

Wskazania

Zaburzenia czynności wątroby.


Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku SYLIFLEX, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Zachować szczególną ostrożność stosując SYLIFLEX: w przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (pojawienie się żółtego odcienia skóry lub zażółcenia białkówki gałki ocznej) należy się zgłosić do lekarza.
Jeśli inne objawy nasilą się lub nie ustąpią należy skonsultować się z lekarzem.

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia.

Działania niepożądane

W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Sporadycznie może wystąpić łagodne działanie przeczyszczające.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża:

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 860 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Syliflex - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

wspomaganie funkcji wątroby

Wskazania:

Preparat stosuje się wspomagająco w zaburzeniach czynności wątroby.

Dawkowanie:

Doustnie. 3 razy dziennie po 1 tabletce w chorobach przewlekłych, w stanach ostrych 3 razy dziennie po 2 tabletki. Preparat przyjmować po jedzeniu. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś wciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus