Nasodren, aerozol do nosa, 1 zestaw (50 mg liofilizatu + 5 ml rozpuszczalnika)
83.99 zł

Nasodren, aerozol do nosa, 1 zestaw (50 mg liofilizatu + 5 ml rozpuszczalnika)

Nasodren, aerozol do nosa, 1 zestaw (50 mg liofilizatu + 5 ml rozpuszczalnika)
Ostatnia cena produktu
83.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Nasodren jest wskazany do łagodzenia objawów w ostrym zapaleniu zatok przynosowych

Skład

50 mg liofilizowanej substancji czynnej w szklanej fiolce, 5 ml rozpuszczalnika (sterylna woda) w plastikowym pojemniku oraz dozownik.  Pojedyncza aplikacja odpowiada dawce 0,13 ml.

Działanie

Nasodren to nowość na polskim rynku. Innowacyjny mechanizm działania przyczynia się do szybkiego i skutecznego oczyszczenia i udrożnienia nosa oraz zatok przynosowych. Jest nowoczesnym, naturalnym preparatem zawierającym standaryzowany ekstrakt z bulw Cyclamen europaeum. Substancją czynną są aktywne biologicznie frakcje saponin trójterpenowych.

Działanie leku to:

  • intensywna stymulacja do wydzielania rozrzedzonego śluzu, co znacznie ułatwia opróżnianie zatok oraz pobudza ruch zastygłych w gęstym śluzie rzęsek,
  • ustąpienie obrzęku,
  • intensywny drenaż i odpływ wydzieliny z nosa i zatok przynosowych,
  • odczuwalna ulga i poprawiony przepływ powietrza już po pierwszym zastosowaniu.

Wskazania

Nasodren jest wyrobem medycznym przeznaczonym do miejscowego łagodzenia objawów nieżytu nosa (uczucia zablokowanego nosa, zalegającej w nosie wydzieliny śluzowej, braku powonienia czy bólu twarzy) oczyszczającym i usuwającym śluzową wydzielinę zgromadzoną w jamach nosowych, zatokach (przewodach prowadzących do nosa) i górnych drogach oddechowych, a tym samym łagodzącym objawy już po zastosowaniu pierwszej dawki.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Po jednej dawce aerozolu do każdego otworu nosowego 1 raz dziennie.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować u dzieci poniżej 5 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nasodren - zastosowanie i działanie

Skład:

liofilizowany wyciąg z fiołka alpejskiego

Postać:

aerozol do nosa

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Alergologia Medycyna rodzinna

Działanie :

udrażnia nos i zatoki przynosowe

Wskazania:

Wspomaga terapię niedrożności przewodów nosowych spowodowaną obrzękiem błony śluzowej i zaleganiem gęstej wydzieliny w przebiegu ostrego nieżytu nosa oraz ostrego zapalenia zatok przynosowych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Gotowy roztwór można przechowywać w lodówce do 16 dni. Nie należy dopuścić, aby preparat dostał sie do oczu lub ust. Nie jest wskazane stosowanie u dzieci poniżej 5 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Po podaniu produktu może pojawić się miejscowe podrażnienie czy pieczenie, kichanie oraz zwiększona ilość wydzieliny z nosa. W trakcie pierwszych dwóch godzin po zastosowaniu preparatu należy unikać prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn z powodu pojawienia się znacznie zwiększonej ilości wydzieliny z nosa.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz alergię na fiołki, pierwiosnki i inne gatunki z rodziny Primulaceae, gdy masz polipy lub torbiele w nozdrzach lub w zatokach przynosowych. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie jest wskazane stosowanie preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.