Polmantis, tabletki do ssania, 30 szt
5.10 zł

Polmantis, tabletki do ssania, 30 szt

Polmantis, tabletki do ssania, 30 szt
Ostatnia cena produktu
5.10 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Polmantis - Magnesii hydroxidum, Aluminii hydroxidum - zastosowanie i działanie

Skład:

wodorotlenek magnezu wodorotlenek glinu

Postać:

tabletki do ssania

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

zobojętniające

Wskazania:

Leczenie objawowe zaburzeń dotyczących górnego odcinka przewodu pokarmowego związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego w tym zapalenie błony śluzowej przełyku i żołądka, zgaga, niestrawność, refluksowe zapalenie przełyku spowodowane wstecznym zarzucaniem treści pokarmowej do przełyku. Pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Dawkowanie:

Doustnie.2 tabletki 3 razy w ciągu dnia około 1,5 godziny po każdym podstawowym posiłku i 2 tabletki bezpośrednio przed snem, ewentualnie w razie wystąpienia bólu. Nie należy stosować więcej niż 12 tabletek na dobę. Preparat powinien być stosowany 1-2 godziny przed przyjęciem innych leków doustnych (w przypadku pochodnych chinolonu - ponad 4 godziny). Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Luźne stolce, biegunka, zwiększenie stężenia jonów magnezu i glinu surowicy krwi. Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do zaburzenia funkcji nerek i wystąpienia osteomalacji.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji nerek. Gdy przyjmujesz tetracykliny, pochodne chinolonu (leki antyseptyczne i przeciwzakaźne), związki żelaza, leki przeciwreumatyczne i przeciwzapalne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, jeżeli jest podawany w zalecanych dawkach i zgodnie ze wskazaniami. Nie należy go stosować długotrwale.