Tadroxil, kapsułki, 500 mg, 12 szt
15.22 zł

Tadroxil, kapsułki, 500 mg, 12 szt

Tadroxil, kapsułki, 500 mg, 12 szt
Ostatnia cena produktu
15.22 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Tadroxil - Cefadroxilum - zastosowanie i działanie

Skład:

cefadroksyl

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Choroby płuc Choroby zakaźne i pasożytnicze Urologia Dermatologia i wenerologia

Działanie :

bakteriobójcze

Wskazania:

Zakażenia dróg moczowych, gronkowcowe i paciorkowcowe zakażenia skóry i tkanek miękkich. Paciorkowcowe zapalenie gardła i migdałków podniebiennych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, wymioty, rzadko biegunka i rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego; reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny),  świąd narządów płciowych, kandydoza narządów płciowych, bóle stawów, zmiany obrazu krwi oraz nieznaczne zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cefalosporyny, penicylinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek, zapalenie okrężnicy.   Gdy przyjmujesz inne antybiotyki, probenecyd, furosemid, kwas etakrynowy. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.