Propolis Forte, tabletki do ssania, mentol bez cukru, 15 szt
7.60 zł

Propolis Forte, tabletki do ssania, mentol bez cukru, 15 szt

Propolis Forte, tabletki do ssania, mentol bez cukru, 15 szt
Ostatnia cena produktu
7.60 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Czynnym składnikiem preparatu jest etanolowy wyciąg z kitu pszczelego - propolisu, naturalnej substancji zbieranej przez pszczoły z roślin, bogatej w czynniki biologicznie aktywne, wśród których najliczniejszą grupę stanowią: związki fenolowe (50 - 60%), w tym kwasy aromatyczne (benzoesowy, cynamonowy, kawowy i ferulowy), alkohole (benzylowy i cynamonowy), estry wymienionych związków oraz flawonoidy (ok. 5%) kwercetyna, pinocembryna, galangina. W propolisie występują również w niewielkich ilościach związki terpenowe (ok. 1 %), głównie geraniol i borneol. Propolis wykazuje szerokie spektrum działania przeciwdrobno-ustrojowego.
 


Składniki

(1 tabletka): zawiera 50 mg ekstraktu propolisowego 100%, koncentrat propolisu, substancja wypełniająca: mannitol, substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, stearynian magnezu, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, aromat naturalny: mentol, substancja słodząca: aspartam.

Właściwości składników

prepalar Propolis forte wykazuje korzystne działanie w:

  • nieżytach górnych dróg oddechowych,
  • infekcjach bakteryjnych i grzybiczych jamy ustnej,
  • infekcjach i bólach gardła, krtani towarzyszących grypie, przeziębieniom, infekcjom kataralnym.

 


do drobnoustrojów wrażliwych na działanie propolisu należą odpowiedzialne za stany zapalne górnych dróg oddechowych:
ziarniaki Gram-dodatnie (Staphylococcus aureus, S. epidermidis, S. xylosus, Streptococcus viridans, St. pygogenes, St. anginosus, St. salivarius, Entercoccus faecalis, Corynebacterium hofmanii),grzyby drożdżoidalne (Candida albicans), w mniejszym stopniu wrażliwe są drobnoustroje Gram-ujemne (Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli, Branhamella catarrhalis, Haemophilus influenzae).
 

Zalecane dzienne spożycie

w zależności od potrzeby, 1 tabletka do ssania co 3 do 5 godzin.Tabletkę ssać powoli w celu osiągnięcia optymalnego działania propolisu. Preparat przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4-go roku życia i osób dorosłych. PROPOLIS FORTE może być stosowany przez diabetyków

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

APIPOL FARMA
H. Cegielskiego 2
32-400 Myślenice

Propolis forte - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt propolisowy

Postać:

tabletki do ssania

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

łagodzi stany zapalne gardła i krtani

Wskazania:

Ból gardła i chrypka, przeziębienia i stany grypowe, infekcje górnych dróg oddechowych, infekcje bakteryjne i grzybicze jamy ustnej, gardła i krtani.

Dawkowanie:

Doustnie. W zależności od potrzeby, 1 tabletka do ssania co 3 do 5 godzin. Tabletkę ssać powoli w celu osiągnięcia optymalnego działania propolisu.   Preparat przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4-go roku życia i osób dorosłych. Może być stosowany przez diabetyków.