Syrop Althaeae S+C, bez cukru z witaminą C, 125 g
5.09 zł

Syrop Althaeae S+C, bez cukru z witaminą C, 125 g

Syrop Althaeae S+C, bez cukru z witaminą C, 125 g
Ostatnia cena produktu
5.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Wyprodukowany zgodnie z recepturą zawartą w FP IV, na bazie maceratu wodnego otrzymanego z 2 części korzenia prawoślazu.


Składniki

(100g): preparatu zawiera 34,9 g wodnego maceratu otrzymanego z 2 cz. korzenia prawoślazu (34,9 g maceratio aq.   ex  2 g Althaeae radix). W skład substancji dodatkowych wchodzą: sacharoza, etanol 95ş, kwas benzoesowy, woda dejonizowana. (Saccharum, Ethanolum 95ş, Acidum benzoicum, Aqua purificata).

Właściwości składników

Korzeń prawoślazu zawiera substancje śluzowe, które pokrywają błony śluzowe jamy ustnej i gardła, zmniejszają jej podrażnienie i osłaniają przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Witamina C podnosi odporność organizmu, działa antyoksydacyjnie- usuwa wolne rodniki, chroniąc komórki przed uszkodzeniami i procesami starzenia.

Głównie wskazany przy kaszlu, bólu gardła, chrypce i stanach zapalnych górnych dróg oddechowych.


Zalecane dzienne spożycie

Dzieci od 3 do 6rż 3 x dziennie po 1 łyżeczce (5ml)
Dzieci powyżej 6rż 4 x dziennie po 1 łyżeczce (5ml)
Dorośli 3 x dziennie po 1 łyżce (10ml)

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

GEMI
Mickiewicza 36
05-480 Karczew

Syrop Althaeae S+C - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z prawoślazu lekarskiego witamina C (kwas askorbinowy)

Postać:

syrop

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w witaminę C powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła

Wskazania:

Polecany przy bólu gardła i krtani, chrypce, nieżycie oskrzeli i przełyku,  w chorobach wirusowych i bakteryjnych jamy ustnej,gardła, krtani i oskrzeli, w przeziębieniach.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci od 3 do 6 roku życia 3 razy dziennie po łyżeczce (5 ml). Dzieci powyżej 6 roku życia po łyżeczce (5 ml) 4 razy dziennie. Dorośli po łyżce (10 ml) 3 razy dziennie. Uwaga! Preparat nie zwiera cukru. Może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.