Rosavit C, kapsułki, 30 szt
14.49 zł

Rosavit C, kapsułki, 30 szt

Rosavit C, kapsułki, 30 szt
Ostatnia cena produktu
14.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Rosavit C jest suplementem diety powstałym w oparciu o standaryzowany wyciąg z aceroli (Malpighia glabra L.) oraz wysuszone i zmielone owoce dzikiej róży (Rosae canina fructus). Owoce aceroli (wiśni z Barbados) są jednym z najbogatszych, naturalnych źródeł witaminy C.
 

Składniki

(1 kapsułka):
218 mg standaryzowanego wyciągu z aceroli (Malpighia glabra L.), 50 mg wysuszonych i sproszkowanych owoców dzikiej róży (Rosae fructus), 50 mg witaminy C, co w 83% pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu dorosłego człowieka.Substancja wypełniająca - E 460 (i). Substancja przeciwzbrylająca - E 551. Substancja do stosowania na powierzchnię - E 470b. Substancje otoczki - żelatyna.

Właściwości składników

Witamina C umożliwia prawidłowe funkcjonowanie organizmu, wzmacnia układ odpornościowy, zmniejsza aktywność wolnych rodników, zmniejsza podatność naczyń krwionośnych na uszkodzenia. Jest korzystna podczas wysiłku fizycznego, długotrwałego narażenia na stres, podczas ciąży, laktacji, palenia papierosów.
 

Zalecane dzienne spożycie

Dzieci powyżej 4 roku życia: 1 kapsułka dziennie, dorośli: 1 - 2 kapsułek dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej ilości w ciągu dnia. Preparat nie powinien zastępować zróżnicowanej diety.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Rosavit C - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt z aceroli (zawierający witaminę C) wysuszone i zmielone owoce dzikiej róży

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w witaminę C

Wskazania:

Stany zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C: przeziębienie, osłabienie organizmu, zwiększony wysiłek fizyczny, długotrwałe narażenie na stres, ciąża, laktacja, palenie papierosów.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci powyżej 4 roku życia: 1 kapsułka dziennie. Dorośli: 1-2 kapsułki dziennie.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.