Ziele nawłoci, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g
1.79 zł

Ziele nawłoci, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g

Ziele nawłoci, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g
Ostatnia cena produktu
1.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat ziołowy stosowany w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych i piasku nerkowym.

Skład

Virgaureae herba syn. Solidaginis herba

Dawkowanie

Doustnie w postaci naparu: 2 łyżki stołowe (ok. 6 g) ziela zalać 1,5 szklanki (300 ml) wrzącej wody zaparzać pod przykryciem przez 30 minut, następnie przecedzić. Pić 2 razy dziennie po szklance naparu pomiędzy posiłkami. Stosować zawsze świeży napar. Niezbędne jest dostarczanie dużej ilości płynów.

Działanie

Moczopędne, odkażające drogi moczowe

Wskazania

Pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych i piasku nerkowym.

Przeciwwskazania

Nie stosować naparu z ziela nawłoci w przypadku obrzęków spowodowanych niewydolnością serca lub nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia bez konsultacji lekarskiej. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.  Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak danych. Nie stosować bez porozumienia z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 888 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nawłoć pospolita - Solidago virgaurea - zastosowanie i działanie

Surowce:

ziele nawłoci (Solidaginis herba)

Działanie lecznicze:

moczopędne ściągające przeciwbakteryjne przeciwzapalne odtruwające zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych łagodnie uspokajająco łagodnie obniża ciśnienie krwi

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Nawłoć pospolita / Solidago virgaurea Encyklopedia ziół - Nawłoć pospolita / Solidago virgaurea Encyklopedia ziół - Nawłoć pospolita / Solidago virgaurea

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Stany zapalne dróg moczowych (zapalenie kłębuszków nerkowych, miedniczek nerkowych, moczowodów, pęcherza moczowego). Pomocniczo w kamicy moczowej oraz skazie moczanowej. Nieżyt żołądka i jelit, nadmierna fermentacja, drobne krwawienia z uszkodzonych naczyń włosowatych przewodu pokarmowego. Jako środek ogólnie odtruwający w w chorobie gośćcowej, dnie, niektórych chorobach skóry. Zewnętrznie: Stany zapalne i zakażenia jamy ustnej i gardła, sromu, pochwy. Uszkodzenia skóry, wysypki, świąd skóry, otarcia naskórka. Surowiec jest zwykle wykorzystywany jako składnik mieszanek ziołowych.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku obrzeków spowodowanych niewydolnością serca i/lub nerek.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinfromować o nich lekarza.

Ostrzeżenia:

Podczas stoswania ziela nawłoci niezbędne jest dostarczania dużej ilości płynów. Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia bez konsultacji lekarskiej. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustępują należy skontaktować się z lekarzem. Brak danych odnośnie stosowania ziela nawłoci w ciąży i okresie karmienia piersią. Nie stosować bez konsultacji z lekarzem.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus