Bilobil, kapsułki, 40 mg, 20 sztuk
10.99 zł

Bilobil, kapsułki, 40 mg, 20 sztuk

Bilobil, kapsułki, 40 mg, 20 sztuk
Ostatnia cena produktu
10.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Suchy wyciąg z liści miłorzębu zawiera substancje czynne, które poprawiają krążenie krwi w mózgu oraz zapobiega osłabieniu sprawności umysłowej u osób w podesżłym wieku.

Skład

(1 kapsułka):standaryzowany suchy wyciąg z liści miłorzębu japońskiego Ginko bilobae folii extractum siccum, standaryzowanego na zawartość glikozydów flawonawych i terpenów laktonowych i bilobalidu. Ekstrahent: aceton 60%.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian, talk, otoczka kapsułki, tytanu dwutlenek, żółcień pomarańczowa, czerwień koszenilowa, czerń brylantowa, błękit patentowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, żelatyna.
 

Dawkowanie

Dorośli: 1kapsułka 3 razy na dobę. Kapsułki należy popić wodą.
Pierwsze znaki poprawy pojawiają się zwykle po miesiącu zażywania leku Bilobil. W celu osiągnięcia widocznych efektów, zwłaszcza u osób starszych, zaleca się jego stosowanie przez okres około trzech miesięcy.
 

Działanie

Lek łagodzi objawy zaburzenia krążenia mózgowego takie jak: zawroty głowy, szum w uszach. W zaburzeniach ukrwienia kończyn łagodzi uczucie chłodu, a także ból w czasie chodzenia.
 

Wskazania

  • w zaburzeniach krążenia obwodowego i mózgowego, które objawia się:
  • zaburzeniami pamięci i koncentracji,
  • szumem i dzwonieniem w uszach,
  • uczuciem lęku,
  • zawrotami głowy,
  • zaburzeniami snu.

 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.
 

Działania niepożądane

W bardzo rzadkich przypadkach może dojść po przyjęciu leku do zaburzeń pokarmowych, bólów głowy lub skórnych reakcji alergicznych (świąd, zaczerwienienie, obrzęk).

Jeśli wystąpią objawy nadwrażliwości należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.
 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować kapsułek równocześnie z napojami alkoholowymi.
 

Bilobil - Ginkgo biloba - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z liści miłorzębu japońskiego

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia krążenie

Wskazania:

Osłabienie pamięci i sprawności umysłowej związane z wiekiem. Zawroty głowy, szum w uszach, osłabienie słuchu. Zaburzenie ukrwienia kończyn.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1 kapsułka 3 razy dziennie po posiłkach. U osób w podeszłym wieku zaleca się stosowanie preparatu przez co najmniej 3 miesiące. Kapsułki forte: w zaburzeniach pamięci i sprawności umysłowej: 1 kapsułka 2-3 razy dziennie; w zaburzeniach krążenia mózgowego, obwodowego i osłabieniu słuchu: 1 kapsułka 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Poprawa następuje po około 3 tygodniach stosowania preparatu, kurację można przedłużyć do 3 miesięcy.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, ból głowy, skórne reakcje nadwrażliwości (świąd, rumień). Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz niedobór laktazy, galaktozemię, zespół zaburzenia wchłaniania glukozy i galaktozy. Gdy przyjmujesz leki zawierające kwas acetylosalicylowy i leki przeciwzakrzepowe (wydłuża się wówczas czas krwawienia), leki moczopędne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowanie preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.