Aspar Espefa, tabletki, 75 szt
6.51 zł

Aspar Espefa, tabletki, 75 szt

Aspar Espefa, tabletki, 75 szt
Ostatnia cena produktu
6.51 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Działanie:
Uzupełnia niedobory magnezu i potasu mogące być przyczyną zaburzeń przemian energetycznych komórek i przepuszczalności ich błon, zmian kurczliwości mięśni, przewodnictwa nerwowego i zmniejszenia stabilności płytek krwi.

Zastosowanie:
Lek stosowany w niektórych chorobach krążenia, a także w wielu innych przypadkach - zwłaszcza:

  • profilaktycznie w chorobie niedokrwiennej serca, przy zagrożeniu zawałem lub po zawale,
  • przy niemiarowości i nadpobudliwości serca.

Dawkowanie:
O ile lekarz nie przepisze inaczej stosuej się 2 do 6 tabletek na dobę w dawkach podzielonych.

Skład (1 tabletka): wodoroasparaginian magnezu 250 mg, wodoroasparaginian potasu 250 mg (17 mg jonów magnezu + 54 mg jonów potasu) oraz substancje pomocnicze: stearynian magnezu, talk, skrobia ziemniaczana i sacharoza do 660 mg.

Przeciwwskazania

Niewydolność nerek, zakażenia dróg moczowych, hiperkaliemia, hipermagnezemia, blok przedsionkowo-komorowy, myasthenia gravis.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Aspar - Magnesii hydroaspartas, Kalii hydroaspartas - zastosowanie i działanie

Skład:

wodoroasparaginian magnezu wodoroasparaginian potasu

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory magnezu uzupełnia niedobory potasu

Wskazania:

Uzupełnianie niedoborów magnezu i potasu (nie wymagających podawania pierwiastków drogą dożylną): przy niemiarowościach i nadpobudliwości serca (zwłaszcza na tle niedoboru magnezu i potasu), profilaktycznie w chorobie niedokrwiennej serca, przy zagrożeniu zawałem, w rekonwalescencji pozawałowej, po przebytych chorobach zakaźnych lub zabiegach chirurgicznych, w przebiegu których doszło do utraty magnezu i potasu,  jako lek przeciwdziałający ubocznym skutkom długotrwałego stosowania glikozydów nasercowych i leków moczopędnych (np. tiazydów, furosemidu).

Dawkowanie:

Doustnie. O ile lekarz nie przepisze inaczej stosuje się od 2 do 6 tabletek na dobę w 2 dawkach podzielonych, po posiłku. Wchłanianie magnezu zmniejsza się w obecności fosforanów, wapnia, lipidów w diecie. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko, zwłaszcza u chorych z zaburzeniami czynności nerek może wystąpić podwyższony poziom potasu z nieregularną i wolną pracą serca lub podrażnienie przewodu pokarmowego (bóle brzucha, nudności, biegunka, wymioty). Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia czynności nerek, zakażenia dróg moczowych, nużliwość mięśniową (myasthenia gravis), chorobę wrzodową żołądka. Gdy przyjmujesz leki moczopędne oszczędzające potas oraz inne leki zawierające potas, tetracykliny, związki fluoru, leki przeciwzakrzepowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przy stosowaniu leku w czasie ciąży wskazana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym, który wskaże właściwą dawkę leku.