Digestiol, kapsułki twarde, 30 szt, w pojemniku
12.09 zł

Digestiol, kapsułki twarde, 30 szt, w pojemniku

Digestiol, kapsułki twarde, 30 szt, w pojemniku
Ostatnia cena produktu
12.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Digestiol w formie kapsułek zawiera jako substancję czynną wyciąg z ziela karczochów (cynaryna), który działa żółciopędnie. W wyniku zwiększenia wydzielenia żółci nieznacznie obniża także poziom cholesterolu i trójglicerydów w surowicy krwi przy regularnym stosowaniu przez 4 - 6 tygodni. Przyspieszenie eliminacji z żółcią składników toksycznych powoduje, że preparat wykazuje również działanie ochronne na miąższ wątroby w zatruciach dwusiarczkiem węgla. Lek Digestiol jest wskazany w dolegliwościach związanych z zaburzeniami trawienia tłuszczu oraz w innych, takich jak: niestrawność, uczucie pełności, odbijania, wzdęcia, nudności.

Skład

(1 kapsułka): wyciąg suchegy z ziela karczocha zwyczajnego 170 mg (Cynarae herbae extractum siccum) o zawartości 0,6% kwasu chlorogenowego.

Dawkowanie

dorośli i dzieci powyżej 12 lat - W przypadku wystąpienia dolegliwości należy przyjmować jednorazowo 3 - 4 kapsułki popijając niewielką ilością wody. Stosować nie więcej niż 9 kapsułek na dobę.

Przeciwwskazania

 nie należy stosować leku DigestiolR, jeśli występuje:
- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, w tym karczochy lub rośliny z rodziny Asteraceae = Compositae,
- niedrożność dróg żółciowych.
W kamicy żółciowej stosować tylko po konsultacji z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Digestiol - Cynarae herbae extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z karczocha

Postać:

kapsułki twarde

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

wspomaga wydzielanie żółci

Wskazania:

Zaburzenia trawienia: uczucie pełności, odbijania, wzdęcia, nudności. Preparat wspomaga wydzielanie żółci, obniża poziom cholesterolu oraz kwasów tłuszczowych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: W przypadku wystąpienia dolegliwości należy przyjmować jednorazowo 3-4 kapsułek popijając niewielką ilością wody. Stosować nie więcej niż 9 kapsułek na dobę.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Łagodne dolegliwości żółądkowo-jelitowe, reakcje uczuleniowe.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, jesteś uczulony na rośliny z rodziny Compositae (Złożone).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo, nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.