Salisal, tabletki powlekane, 143 mg, 10 szt
3.26 zł

Salisal, tabletki powlekane, 143 mg, 10 szt

Salisal, tabletki powlekane, 143 mg, 10 szt
Ostatnia cena produktu
3.26 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

wyciąg suchy z kory wierzby zawierający; glikozydy fenolowe tj; salicyny, salikortyny i  salirepozyd oraz substancje pomocnicze; celuloza mikrokrystaliczna, laktoza, skrobia i inne.

Dawkowanie

dorośli 3 razy dziennie po od 1 do 2 tabletek; dzieci od 10 do 16 roku życia od 2 do 3 razy dziennie po 1 do 2 tabletek, dzieci od 4 do 10 roku życia od 2 do 3 razy dziennie po 1 tabletce. Preparatu nie powinny stosować osoby chorujące na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy oraz  kobiety w ciąży i kobiety karmiące.

Działanie

preparat wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Salisal - Salicis cortex extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

suchy wyciąg z kory wierzby

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwzapalne przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Preparat przeznaczony jest do stosowania w stanach gorączkowych, dolegliwościach bólowych (w tym bólach głowy) oraz wspomagająco w dolegliwościach reumatycznych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 3 razy dziennie po 1-2 tabletki, dzieci od 10 do 16 lat 2-3 razy dziennie po 1-2 tabletki, dzieci od 4 do 10 lat do 3 razy dziennie po 1 tabletce.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha), reakcje nadwrażliwości. W takich przypadkach należy przerwać stosowanie preparatu, a jeśli objawy nie miną skontaktować się z lekarzem.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Preparat nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.