Dermklobal 0,05%, płyn, 20 ml
9.97 zł

Dermklobal 0,05%, płyn, 20 ml

Dermklobal 0,05%, płyn, 20 ml
Ostatnia cena produktu
9.97 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Dermklobal - Clobetasoli propionas - zastosowanie i działanie

Skład:

propionian klobetazolu

Postać:

płyn

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwzapalne przeciwświądowe przeciwwysiękowe przeciwalergiczne

Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie chorób owłosionej skóry głowy (reagujących na glikokortykosteroidy, szczególnie w przypadkach, gdy leczenie słabszymi preparatami glikokortykosteroidowymi okazało się nieskuteczne).  

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz.   Uwaga! Nie stosować długotrwale i na duże powierzchnie skóry. Ostrożnie stosować na skórę twarzy, w pachwinach i pod pachami, na powieki lub na skórę w okolicy powiek u osób z jaskrą oraz u osób z zaćmą.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje miejscowe: pieczenie, podrażnienie, świąd, zaniki i rozstępy skóry, zmiany barwnikowe skóry, wtórne zakażenia skóry, nadmierne owłosienie. W przypadku stosowania przewlekłego może wystąpić hiperglikemia (podwyższony poziomu cukru we krwi) i glukozurią (cukromoczem).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na propionian klobetazolu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, infekcyjne choroby zapalne skóry, trądzik zwykły i/lub różowaty, zapalenia skóry w okolicy ust lub jeśli jesteś po szczepieniach ochronnych (nie wolno wówczas stosować preparatu).   Gdy stosujesz leki immunosupresyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub jeśli karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.