Balneum Hermal Plus, płyn, 500 ml
59.54 zł

Balneum Hermal Plus, płyn, 500 ml

Balneum Hermal Plus, płyn, 500 ml
Ostatnia cena produktu
59.54 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Balneum Hermal Plus zawiera dwie substancje czynne: olej sojowy i polidokanol.
Olej sojowy natłuszcza skórę tworząc na niej powłokę olejową, zmniejsza następujące podczas kąpieli wypłukiwanie naturalnych substancji utrzymujących wilgoć skóry a w przypadku chorej skóry zmniejsza wzmożone parowanie, powodujące nadmierne wysuszenie skóry.
Zawarty w preparacie polidokanol działa przeciwświądowo.

Skład

Substancje czynne: olej sojowy 82.95 g/100 g, polidokanol 15.00 g /100 g.
Substancje pomocnicze: glikol propylenowy, palmitynian askorbinowy, substancja aromatyczna DV 5171, glicerynian stearynowo- cytrynianowy.

Dawkowanie

W zależności od rodzaju kąpieli stosuje się następujące ilości preparatu Balneum Hermal Plus:

  • do przygotowania pełnej kąpieli (około 150 l): od 2 do 3 miarek płynu,
  • do przygotowania kąpieli dla dzieci (około 25 l): 1/3 miarki (ok. 5 ml),
  • do kąpieli określonej części ciała ( 5 l): 1 łyżeczki do herbaty (1 ml).

Kąpiel należy brać w odstępach 2-3 dni, w razie potrzeby zalecane jest codzienne stosowanie.

Działanie

Natłuszcza, działa przeciwświądowo.

Wskazania

wspomagające leczenie wszystkich chorób skóry przebiegających z suchością i towarzyszącym jej świądem, jak np. atopowe zapalenie skóry (świerzbiączka ogniskowa), wyprysk przewlekły, świąd starczy. Wspomagające leczenie łuszczycy.

Przeciwwskazania

Preparat nie powinien być stosowany w okresie wysiewów odmiany krostkowej łuszczycy. W przypadku dużych uszkodzeń skóy, w ostrych chorobach skóry o niewyjaśnionej idiologii, ciężkich chorobach gorączkowych i zakaźnych, w niewydolności serca oraz nadciśnieniu tętniczym kąpiele z dodatkiem preparatu powinny być stosowane, jak wszystkie kąpiele lecznicze całego ciała, tylko po konsultacji z lekarzem.
 

Działania niepożądane

Podcza stosowania preparatu w pojedynczych przypadkach może wystąpić zaczerwienienie, świąd oraz pieczenie skóry.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Dodatkowe użycie mydła zmniejsza skuteczność preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Balneum Hermal Plus - Soiae oleum, Polidocanolum - zastosowanie i działanie

Skład:

polidokanol olej sojowy

Postać:

płyn

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Alergologia Pediatria Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie :

natłuszczające przeciwświądowe

Wskazania:

Wspomagające leczenie wszystkich chorób skóry przebiegających z suchością i towarzyszącym jej świądem, jak np. atopowe zapalenie skóry, wyprysk przewlekły, świąd starczy. Wspomagające leczenie łuszczycy.

Dawkowanie:

Częstotliwość stosowania Balneum Hermal Plus zależy od rodzaju i stopnia dolegliwości i powinna być określona indywidualnie. Zazwyczaj kąpiele należy stosować w odstępach co 2 – 3 dni. W razie potrzeby można je stosować codziennie. Preparat należy wlać do wanny napełnionej wodą i równomiernie rozprowadzić. Temperatura wody nie powinna przekraczać 36 stopni, gdyż w wyższej temperaturze słabną właściwości natłuszczające preparatu. Niższa temperatura wody (około 32) jest natomiast korzystniejsza nie tylko dla procesu natłuszczania skóry, lecz także wskazana w leczeniu świądu. Czas trwania kąpieli należy określić indywidualnie, nie powinien on jednak być dłuższy niż 15-20 minut. Dla niemowląt i małych dzieci wskazane jest, by czas kąpieli wynosił tylko kilka minut. Preparat nie powinien być stosowany w okresie wysiewów odmiany krostkowej łuszczycy.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaczerwienienie, świąd i pieczenie skóry.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na glikol propylenowy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.