Argol Virin, maść, 5 g
11.40 zł

Argol Virin, maść, 5 g

Argol Virin, maść, 5 g
Ostatnia cena produktu
11.40 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Maść stosowana w leczeniu objawów opryszczki.

Skład

(w 100g maści):
Mieszanina olejków eterycznych (drzewa herbacianego 4,0 g, melisy lekarskiej 1,0 g, eukaliptusowy 0,8 g, geraniowy 0,8 g, goździkowy 0,4 g, cytrynowy 0,2 g, miętowy 0,2 g) razem 7,4 g i mentol 0,5 g/100 g maści.
Substancje pomocnicze: wazelina biała, parafina ciekła, alkohol stearylowy.

Dawkowanie

Maść stosować miejscowo na skórę i błony śluzowe. Wycisnąć z tuby niewielką ilość maści i smarować cienką warstwą miejsca zmienione chorobowo kilka razy dziennie (3-4 razy). Nie należy rozdrapywać wykwitów, ani usuwać strupków ze względu na możliwość przeniesienia infekcji w inne miejsce lub powstania blizn. Maść należy zastosować natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów choroby w postaci zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia i bólu. Szybkie zastosowanie maści zapobiega pojawieniu się pęcherzyków oraz wtórnym zakażeniom bakteryjnym. Smarowanie okolic wykwitów skórnych zwiększa skuteczność maści. Przed użyciem i po użyciu maści umyć dokładnie ręce. Czas trwania leczenia wynosi przeciętnie 5 dni. W przypadku nasilenia się objawów należy zasięgnąć opinii lekarza.

Działanie

Maść ARGOL VIRIN  zawiera mieszaninę naturalnych olejków eterycznych o działaniu przeciwwirusowym i przeciwbakteryjnym i stosowana jest do miejscowego leczenia objawów:

  • opryszczki zwykłej  nawracającej wywołującej zmiany w okolicy wargi, twarzy i przedsionka nosa (zakażenie wirusem Herpes simplex typ 1),
  • opryszczki zwykłej nawracającej wywołującej zmiany w obrębie narządów płciowych, odbytu i pośladków (zakażenie wirusem Herpes simplex typ


 Maść zastosowana miejscowo, natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów opryszczki takich jak zaczerwienienie, świąd, pieczenie lub ból zapobiega rozwojowi pełnego obrazu choroby w postaci stanu zapalnego, obrzęku, bolesnych wykwitów, trudno gojących się pęcherzyków i głębokich nadżerek.
Wczesne zastosowanie leku zapobiega również wystąpieniu bakteryjnych zmian okołoopryszczkowych oraz przeniesieniu infekcji (poprzez kontakt z wysoce zakaźnym płynem surowiczym pęcherzykόw) na inne części ciała np. do oczu. W leczeniu rozwiniętych objawów choroby maść skraca czas ich trwania, zmniejsza lub likwiduje stan zapalny, obrzęk, pieczenie i świąd oraz przyspiesza gojenie zmian skórnych i ustępowanie dolegliwości bólowych ( w tym ustępowanie długotrwałego nerwobólu w półpaścu). Maść leczy bakteryjne zakażenia okołoopryszczkowe odpowiedzialne za tworzenie się nadżerek i blizn.

Wskazania

Miejscowo w leczeniu objawów wystepujących w przebiegu opryszczki zwykłej nawracającej (Herpes simplex typ 1 i 2) takich jak:: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, pęcherzyki.

Przeciwwskazania

Leku ARGOL VIRIN nie należy stosować:

  • w przypadku nadwrażliwości na składniki maści
  • na oparzenia, otwarte rany i ostre stany zapalne skóry.

Działania niepożądane

Przy osobniczej nadwrażliwości na składniki mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych należy poinformować lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku ARGOL VIRIN podczas ciąży i karmienia piersią:
Maści nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży i karmiących bez konsultacji lekarskiej.

Argol Virin - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

olejek eteryczny z drzewa herbacianego olejek eteryczny z melisy lekarskiej olejek eteryczny z goździka olejek eteryczny z cytryny olejek eteryczny z mięty pieprzowej olejek eteryczny z eukaliptusa olejek eteryczny z geranium mentol

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwwirusowe przeciwbakteryjne przeciwgrzybicze przeciwświądowe przeciwbólowe

Wskazania:

Maść wykazuje dużą skuteczność w leczeniu objawów opryszczki zwykłej nawracającej, objawów półpaśca a szczególnie nerwobóli półpaścowych, w leczeniu wtórnych powikłań okołoopryszczkowych na tle bakteryjnym oraz innych chorób infekcyjnych skóry. Maść zastosowana w pierwszych objawach opryszczki zapobiega wystąpieniu pełnych objawów chorobowych. Zastosowana w późniejszej czasie infekcji wyraźnie skraca czas leczenia, zmniejsza ból i inne objawy oraz zmniejsza możliwość wystąpienia powikłań.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Zmienioną chorobowo skórę pokrywa się kilka razy dziennie cienką warstwą maści.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.