Micro Błonnik kakaowy, proszek, 110 g
13.79 zł

Micro Błonnik kakaowy, proszek, 110 g

Micro Błonnik kakaowy, proszek, 110 g
Ostatnia cena produktu
13.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Błonnik po spożyciu chłonie wodę i pęcznieje w przewodzie pokarmowym, dając poczucie sytości - zapobiega tyciu. Zwiększa perystaltykę i przyspiesza proces wydalania masy pokarmowej. Skraca to czas kontaktu toksycznych substancji ze ścianą jelit i czas absorpcji tłuszczów, zmniejsza wchłanianie cholesterolu i triglicerydów. Błonnik jest prebiotykiem przyczyniającym się do rozwoju mikroflory jelitowej, tworząc naturalne podłoże i pożywkę dla bakterii probiotycznych.


 

Składniki

Błonnik kakaowy (min. 72% błonnika pokarmowego).

Właściwości składników

Przeznaczony dla osób dorosłych:

  • wspomaga perystaltykę jelit
  • reguluje pracę przewodu pokarmowego
  • wspomaga rozwój korzystnych bakterii jelitowych
  • nie podwyższa wartości energetycznej posiłku

Zalecane dzienne spożycie

Codzienna dieta każdego człowieka różni się od siebie dlatego dawkowanie błonnika trzeba dostosować do indywidualnych potrzeb. Zacząć należy od małych porcji (1 łyżeczki ok. 3,5 g dziennie) i stopniowo zwiększać do uzyskania optymalnych rezultatów. Błonnik wymieszać z wodą, napojem lub jogurtem. Każdorazowo popić szklanką wody. Nie spożywać na sucho. Nie należy przekraczać porcji 20 g błonnika (7 łyżeczek) dziennie.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

MICROSTRUCTURE
Cyrulików 37a
04-402 Warszawa

Micro Błonnik kakaowy - zastosowanie i działanie

Skład:

błonnik kakaowy

Postać:

proszek

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Dietetyka Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w błonnik

Wskazania:

Suplementacja codziennej diety w błonnik. Preparat polecany jest dla osób prowadzących siedzący tryb życia, o małej aktywności ruchowej oraz dla osób odchudzających się z tendencjami do zaparć.

Dawkowanie:

Doustnie. Zacząć od małych porcji (1 łyżeczka ok. 3,5g dziennie) i stopniowo zwiększać do uzyskania optymalnych rezultatów. Błonnik wymieszać z wodą, innym napojem lub jogurtem. Każdorazowo popić szklanką wody. Nie spożywać na sucho. Nie należy przekraczać porcji 20 g błonnika (7 łyżeczek) dziennie.   Podczas przyjmowania preparatu zalecane jest przyjmowanie dużej ilość płynów. Spożywanie błonnika bez jednoczesnej dużej ilości płynów może nawet nasilić zaparcia.