Vismed light, krople do oczu, 15 ml, w pojemniku
22.75 zł

Vismed light, krople do oczu, 15 ml, w pojemniku

Vismed light, krople do oczu, 15 ml, w pojemniku
Ostatnia cena produktu
22.75 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Vismed light nawilżające krople do oczu.

Działanie

Vismed light, nawilżające krople do oczu stanowią 0,18% roztwór hialuronianu sodu. Hialuronian sodu jest naturalnym polimerem, który jest składnikiem struktur oka. Właściwości fizyczne hialuronianu sodu nadają preparatowi Vismed właściwości zatrzymywania wody. Vismed tworzy stabilną warstwę na powierzchni oka, która jest wolno usuwana w trakcie mrugania. Powoduje długotrwałą ulgę przy zachowaniu maksimum komfortu.

Wskazania

Uczucie suchego oka, pieczenia, zmęczenia oczu powstałe pod wpływem; dymu; suchego, ciepłego powietrza; klimatyzacji;  pracy przy komputerze czy noszenia soczewek kontaktowych.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Należy wkroplić jedna lub dwie krople do worka spojówkowego tak często jak jest to potrzebne. Nie należy stosować preparatu równoczesnie z innymi środkami do oczu gdyż może modyfikować ich działanie.

Vismed Light - zastosowanie i działanie

Skład:

hialuronian sodu

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

łagodzi objawy zespołu "suchego oka" nawilżające

Wskazania:

Do nawilżania oczu w przypadku uczucia suchego oka, pieczenia, zmęczenia oczu oraz innych drobnych dolegliwości nie związanych ze zmianami patologicznymi, wywołanymi na przykład przez kurz, dym, suche powietrze, klimatyzację, wiatr, zimno, intensywną pracą przy komputerze, używanie szkieł kontaktowych.

Dawkowanie:

Miejscowo. Do worka spojówkowego. Jeśli nie zostało inaczej zalecone wkroplić 1-2 krople do worka spojówkowego oka tak często, jak to potrzebne. Po kilkukrotnym mrugnięciu roztwór zostanie rozprowadzony i uformuje przeźroczystą, długo utrzymującą się warstwę na powierzchni oka. Krople mogą być także używane trakcie noszenia soczewek kontaktowych (twardych lub miękkich). Uwaga! Roztwór z otwartego pojemnika może być używany do trzech miesięcy. Uwaga! W przypadku stosowania innych leków okulistycznych zalecane jest zachowanie co najmniej 15 minutowej przerwy pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Krople Vismed Light powinny być stosowane jako ostatnie. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.