Nurofen Express TAB 400mg (Migrenol Forte), tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt
Nurofen Express TAB 400mg (Migrenol Forte), tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt
0.00 zł

Nurofen Express TAB 400mg (Migrenol Forte), tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt

Nurofen Express TAB 400mg (Migrenol Forte), tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek przeciwbólowy o szybkim działaniu.
Nurofen  Migrenol Forte zawiera ibuprofen w postaci ibuprofenu z lizyną, która zwiększa rozpuszczalność ibuprofenu i przez to umożliwia szybsze jego wchłanianie.

Skład

400 mg ibuprofenu w postaci ibuprofenu z lizyną - 684,0 mg.

Dawkowanie

dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa: 1 tabletka powlekana, następnie, w razie potrzeby, 1 tabletka powlekana co 4 godziny.

Nie należy przekraczać 3 tabletek w ciągu doby. Należy zachować przynajmniej czterogodzinną przerwę pomiędzy kolejnymi dawkami.

Wskazania

- faza ostrego bólu głowy w przebiegu migreny z aurą lub bez aury,
- napięciowy ból głowy,
- stany bólowe (np. ból pleców, ból zębów, bóle mięśni, bóle stawów, bolesne miesiączkowanie, nerwobóle),
- bóle w przebiegu przeziębienia i grypy.
 

Przeciwwskazania

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • jeśli u pacjenta występuje (występowała) choroba wrzodowa i (lub) dwunatsnicy,
  • jeśli u pacjenta występują objawy astmy, alergicznego nieżytu nosa lub pokrzywki podczas stosowania leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych,
  • jeśli u pacjenta występują zaburzenia krzepnięcia krwi, skaza krwotoczna,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca,
  • w okresie ostatnich trzech miesięcy ciąży.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Tabletki popijać płynem. W przypadku pacjentów z wrażliwym żołądkiem lek przyjmować podczas posiłku.

W przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersia nalezy się skontaktować z lekarzem lub farmaceutą.

Producent

RECKITT BENCKISER
Wołoska 22
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT

Nurofen Express TAB (Nurofen Migrenol Forte) - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Fazy ostrego bólu głowy w przebiegu migreny z aurą lub bez aury, napięciowy ból głowy, stany bólowe (np. ból pleców, ból zębów, bóle mięśni, bóle stawów, bolesne miesiączkowanie, nerwobóle), bóle w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki należy połykać, popijając odpowiednią ilością wody. Nie należy ich ich żuć. Zaleca się przyjmowanie podczas posiłku. Dawka początkowa: 1 tabletka. Następnie, w razie potrzeby, 1 tabletka co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki. Lek nie jest wskazany dla dzieci poniżej 12 roku życia.   Uwaga! Podczas stosowania preparatu należy ograniczyć spożywanie alkoholu. Alkohol nasila działanie ibuprofenu oraz jego działania uboczne, szczególnie na przewód pokarmowy. Należy unikać również stosowania preparatu z innymi lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, bóle w nadbrzuszu. Przy długotrwałym stosowaniu mogą wystąpić objawy zapalenia błony śluzowej żołądka oraz krwawienia z przewodu pokarmowego. Może uczynnić chorobę wrzodową. Ponadto: bóle i zawroty głowy, szum w uszach, zaburzenia widzenia (przy stosowaniu dużych dawek), senność, depresja, zaburzenia czynności nerek i wątroby, wysypka i inne odczyny uczuleniowe (nieżyt nosa, astma oskrzelowa, obrzęki), rzadko - niedokrwistość lub zmniejszenie ilości płytek krwi.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen lub inne leki należące do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, zaburzenia krzepnięcia krwi.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwbólowe, leki przeciwzakrzepowe, leki moczopędne i przeciwnadciśnieniowe (ibuprofen może zmniejszać ich działanie), lit i metotreksat.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Z uwagi na to, że nie wyjaśniono, jakie mogą być następstwa hamowania syntezy prostaglandyn w okresie ciąży, nie zaleca się stosowania ibuprofenu w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ciąży. Ibuprofen stosowany w ostatnim trymestrze ciąży wywołuje ciężkie wady wrodzone. Z względu na mechanizm działania preparatu może wystąpić zahamowanie skurczów macicy, przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego Botala, zwiększenie obrzęków u matki oraz zwiększenie ryzyka krwawienia u matki i dziecka. Lek jest więc przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży. Dotychczas nie stwierdzono szkodliwego wpływu działania ibuprofenu u noworodków i dlatego podczas krótkorwałego stosowania zgodnie z zaleceniami nie ma konieczności przerwania karmienia piersią.