LansoLEK 15, kapsułki dojelitowe, 15 mg, 28 szt
LansoLEK 15, kapsułki dojelitowe, 15 mg, 28 szt
0.00 zł

LansoLEK 15, kapsułki dojelitowe, 15 mg, 28 szt

LansoLEK 15, kapsułki dojelitowe, 15 mg, 28 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

LansoLek - Lansoprazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

lanzoprazol

Postać:

kapsułki dojelitowe

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie:

hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku

Wskazania:

Choroba wrzodowa dwunastnicy i żołądka, refluksowe zapalenie przełyku, zespół Zollingera-Ellisona. W skojarzeniu z antybiotykami w eradykacji Helicobacter pylori (w leczeniu zakażeń Helicobacter pylori - bakterii, która odpowiedzialna jest za rozwój choroby wrzodowej żołądka).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Kapsułki należy przyjmować w całości na pół godziny przed lub po posiłku, najlepiej rano. Kapsułek nie należy żuć ani rozgryzać. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Biegunka, zaparcia, nudności, wymioty, ból brzucha, suchość w jamie ustnej, zapalenie lub uszkodzenie wątroby, bóle mięśni i stawów, reakcje anafilaktyczne, złe samopoczucie,gorączka, obrzęki obwodowe, złuszczające zapalenie skóry, pokrzywka, świąd, ból i zawroty głowy, senność lub bezsenność, zapalenie okrężnicy.   Występowanie po zastosowaniu preparatu Lansolek takich działań niepożądanych, jak np. zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lanzoprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę nowotworową przewodu pokarmowego, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, rzadko występującą dziedziczną nietolerancję fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozo-galaktozy lub nietolerancję sacharozy lub izomaltazy.   Gdy przyjmujesz doustne środki antykoncepcyjne, teofilinę, fenytoinę, leki hamujące krzepliwość krwi, amoksycylinę, klarytomycynę, digoksynę, ketokonazol, sole żelaza, leki zobojętniające sok żołądkowy. W przypadku skojarzonego leczenia lansoprazolem i lekami zobojętniającymi nie zaleca się ich jednoczesnego przyjmowania, lecz wskazane jest zachowanie co najmniej godzinnej. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży i okresie karmienia piersią jest ograniczone do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla płodu przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu.
Cechy produktu
PRODUCENT