Terbistad, 1%, krem, (10 mg / g), 15 g
Terbistad, 1%, krem, (10 mg / g), 15 g
0.00 zł

Terbistad, 1%, krem, (10 mg / g), 15 g

Terbistad, 1%, krem, (10 mg / g), 15 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Terbistad - Terbinafini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek terbinafiny

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Zakażenia grzybicze skóry wywołane przez dermatofity. Zakażenia drożdżakowe skóry. Łupież pstry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: grzybica stóp, grzybica pachwin i grzybica skóry gładkiej - raz na dobę przez 1 tydzień; zakażenia drożdżakowe skóry - raz na dobę przez 1 do 2 tygodni; łupież pstry - raz lub dwa razy na dobę przez 2 tygodnie. Skóra powinna być czysta i sucha. Preparat należy nakładać cienką warstwą na zmienioną chorobową skórę i na miejsca bezpośrednio ją otaczające, a następnie lekko wcierać. W przypadku zakażeń pod sutkami, między palcami, między pośladkami, w pachwinach po nałożeniu preparatu skórę można zakryć jałową gazą, zwłaszcza na noc.   Poprawę objawów zwykle uzyskuje się w ciągu kilku dni. Nieregularne stosowanie lub przedwczesne zakończenie stosowanie preparatu zwiększa ryzyko nawrotu choroby. Jeśli po dwóch tygodniach stosowania preparatu nie ma poprawy, należy zweryfikować diagnozę.

Możliwe skutki uboczne:

Zaczerwienienie, świąd, pieczenie skóry, reakcje alergiczne.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na terbinafinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Opis

Lek Terbistad nalezy do leków przeciwgrzybiczych.


 

Skład

1g kremu zawiera substancję czynną 10mg chlorowodorku terbinafiny oraz substancje pomocnicze: sodu wodorotlenek, alkohol benzylowy, sorbitanu stearynian, cetylu palmitynian, alkohol cetylowy, alkohol cetostearylowy, polisorbat 60, izopropylu mirystynian, wodę oczyszczoną.

Dawkowanie

Do stosowania na skórę.

Przed nałożeniem kremu, skórę należy dokładnie umyć i wysuszyć.

Rozsmarować cienką warstwę leku na zmienioną chorobowo skórę i na miejsca bezpośrednio ją otaczające. Lekko wcierać krem w skórę. Jeśli chorobowo zmienione miejsca znajdują sie w fałdzie skóry ( pod piersią, pomiędzy palcamim stóp i dłoni, w pachwinie lub pomiędzy pośladkami) skórę można zakryć jałową gazą, szczególnie na noc. Po wtarciu kremu, jeśli obszar dłoni nie jest miejscem stosowania leku należy umyć ręce.

Dorosli i młodzież (powyżej 12 lat).

Czas trwania leczenia i częstość stosowania.

Stopa sportowca (grzybica stóp): raz na dobę przez tydzień.
Objawy, które moga towarzyszyć tzw. "stopie sportowca" to świąd, zaczerwienienie i łuszczenie pomiędzy palcami stóp i na podeszwach. Czasami pojawiają się peknięcia (szczególnie pomiędzy palcami stóp) i mogą również pojawić się sączące pęcherzyki. "Stopa sportowca" zwykle powoduje nieprzyjemny zapach.

Grzybica wywołana przez dermatofity (grzybica skóry gładkiej, pachwin): raz na dobę przez tydzień.
Grzybica charakteryzuje się powoli narastającymi, swędzącymi, czerownymi i łuszczącymi sie okragłymi ogniskami na powierzchni ciała.

Grzybica skóry (zakażenie drożdżakowe skóry): raz na dobę przez 2 tygodnie.
Drożdżaki z rodzaju Candida moga wywoływać zakażenia skóry w okreslonych okolicznościach. Często chorobowe zmiany na skórze pojawiają się w ciepłych wilgotnych miejscach, takich jak pachwiny lub pod piersiami. Ich objawami sa świad, zaczerwienienie i łuszczenie.

Łupież pstry: od1 do 2 razy na dobę przez 2 tygodnie.
Łupież pstry wywołują drożdżaki Malassezia furfur. Zakażenie tym gatunkiem drożdżaków wsytepuje na skórze ramion i górnej części tułowia i ramion. Objawy łupieżu pstrego to lekko swędzące i lekko łuszczące się plamy. U osób z opaloną skóra plamy sa zwykle jaśniejsze od reszty skóry, natomiast u osób, które się mało opalają lub w ogóle się nie opalają, plamy mają barwę jasnobrązową.
Złagodzenie objawów następuje zaledwie po kilku dniach. Nieregularne stosowanie lub przedwczesne odstawienie leku zwiększa ryzyko nawrotu objawów choroby. Jeśli po 1-2 tygodniach nie nastepuje poprawa, należy skontaktowac się z lekarzem lub farmaceutą.

Działanie

Lek Terbistad działa na określone drożdżaki i grzyby powodujące grzybicę skóry, w tym najbardziej znaną tzw. "stopę sportowca".

Wskazania

Terbistad jest stosowany  w leczeniu pacjentów z zakażeniami skóry spowodowanymi przez grzyby lub drożdżaki.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość (uczulenie) na terbinafinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Terbistad.

Nie nalezy stosowac leku Terbistad jeśli kobieta jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę.

Ponieważ terbinafina przenika do mleka matki, nie należy stosowac leku Terbistad w okresie karmienia piersiąć.

Nie badano wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Jak każdy lek. lek Trebistad może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystepują.

W miejscu zastosowania leku może wystąpić zaczerwienienie, wysypka skórna, świąd lub uczucie kłucia.

Rzadko, opisywano także reakcje alergiczne, takie jak świąd, wysypka, pęcherzowe zapalenie skóry i pokrzywka.

Jeśli wymienione objawy niepożądane są dokuczliwe, nalezy skontaktować się z lekarzem.

Jeśli nasili sie którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę

Producent

STADA
Al. 3 Maja 6
Piaseczno   
Cechy produktu
PRODUCENT