Produkt w kategoriach

Vita K, kapsułki z witaminą K dla niemowląt, 30 szt

Vita K, kapsułki z witaminą K dla niemowląt, 30 szt

15.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Witamina K dla niemowląt karmionych piersią – do stosowania już od pierwszych dni życia.

Skład

witamina K 25 µg, olej MCT, substancja przeciwutleniająca: mieszanina tokoferoli, otoczka kapsułki: żelatyna spożywcza, glicerol.

Właściwości

witamina K odgrywa istotną rolę w procesach tworzenia się białek, m.in. czynników krzepnięcia krwi.Jej niedobór może prowadzić do wystąpienia krwawienia z niedoboru witaminy K (VKDB).  W celach profilaktycznych noworodki i niemowlęta karmione piersią, poza jednorazową dawką witaminy K podaną w szpitalu, wymagają dalszej profilaktycznej podaży tej witaminy w okresie od 2. tygodnia do 3. miesiąca życia. Profilaktyczną, dzienną dawkę witaminy K zapewnia preparat Vita K.

Przeznaczenie

Krople wyciskane z kapsułki „twist-off ” gwarantują idealnie odmierzoną dzienną dawkę zgodną z zaleceniami Konsultanta Krajowego i Zespołu Ekspertów (25 µg), bezpieczeństwo stosowania (brak ryzyka przedawkowania), wygodę użycia (bez konieczności przechowywania w lodówce) i higienę stosowania (jedna kapsułka do jednorazowego użytku). VITA K nie zawiera żadnych substancji dodatkowych (barwników, aromatów, etc.) a nośnikiem witaminy K jest wysokiej jakości olej MCT.

Sposób użycia

zaleca się stosować jedną kapsułkę dziennie. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do buzi dziecka lub ściągniętego pokarmu. Zachować ostrożność przy podawaniu, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 824 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Vita K - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina K (filochinon)

Postać:

kapsułki otwierane "twist-off"

Kategoria:

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

uzupełnia dietę w witaminę K

Wskazania:

Przeznaczony do codziennego stosowania w domu w celu zaspokojenia podstawowego zapotrzebowania niemowlęcia na witaminę K. VitaK jest polecany szczególnie, gdy niemowlę jest karmione wyłącznie piersią lub gdy jest wcześniakiem.

Dawkowanie:

Doustnie. W przypadku kapsułek typu "twist-off" należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki. Preparat należy podawać do ukończenia 3 miesiąca życia dziecka. 1 opakowanie wystarcza na miesiąc stosowania.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} }