Neo-Angin N, roztwór na błonę śluzową jamy ustnej i gardła, 30 ml
11.49 zł

Neo-Angin N, roztwór na błonę śluzową jamy ustnej i gardła, 30 ml

Neo-Angin N, roztwór na błonę śluzową jamy ustnej i gardła, 30 ml
Ostatnia cena produktu
11.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w zakażeniach błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Skład

1 ml płynu zawiera substancje czynne: alkohol 2,4-dichlorobenzylowy 14,58 mg, p-pentylo-m-krezol 2,92 mg, mentol 0,87 mg oraz substancje pomocnicze: olejek z anyżu gwiaździstego, olejek miętowy, etanol, glikol propylenowy.
 

Dawkowanie

Rozpylać preparat na miejsca zmienione chorobowo kilkakrotnie w ciągu dnia (do 6 razy na dobę), każdorazowo dwukrotnie naciskając głowicę. Każde naciśnięcie głowicy uwalnia dokładnie odmierzoną dawkę leku. Dwukrotne rozpylenie leku odpowiada jednej dawce.

Działanie

Substancje czynne zawarte w preparacie wykazują działanie bakteriobójcze na większość Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii wywołujących infekcje w jamie ustnej i gardle, a także przeciwgrzybiczym na grzyby powodujące pleśniawki. Neo-angin ma przyjemny smak i jest dobrze tolerowany.

Wskazania

Neo-angin spray jest zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk.

Przeciwwskazania

Nie stosować przy nadwrażliwości na składniki preparatu. Nie stosować u dzieci poniżej 6-ciu lat. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe

Neo-Angin N - Amylmetacresolum, Mentholum, Alcohol dichlorobenzylicus - zastosowanie i działanie

Skład:

alkohol 2,4-dichlorobenzylowy amylometakrezol olejek anyżowy mentol olejek miętowy

Postać:

aerozol

Kategoria:

Układ oddechowy Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Otolaryngologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbakteryjne przeciwgrzybicze

Wskazania:

Zakażenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła takie jak: nieżytowe zapalenie gardła, zapalenie migdałków, chrypka, przeziębienie.

Dawkowanie:

Rozpylać preparat na miejsca zmienione chorobowo kilkakrotnie w ciągu dnia (do 6 razy na dobę), każdorazowo dwukrotnie naciskając głowicę. Każde naciśnięcie głowicy uwalnia dokładnie odmierzoną dawkę leku. Dwukrotne rozpylenie leku odpowiada jednej dawce. Nie stosować u dzieci poniżej 6-ciu lat.

Możliwe skutki uboczne:

Glikol propylenowy może powodować wystąpienie alergii. Preparat zawiera etanol, który może powodować szkodliwe działanie u pacjentów z uszkodzoną wątrobą, padaczką, uszkodzeniami mózgu, chorobami umysłowymi oraz u alkoholików.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.