Aspar Espefa, tabletki, 50 szt.
6.49 zł

Aspar Espefa, tabletki, 50 szt.

Aspar Espefa, tabletki, 50 szt.
Ostatnia cena produktu
6.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek zawiera dobrze przyswajalne sole – magnezową i potasową kwasu asparaginowego, będącego ważnym składnikiem budulcowym organizmu.

Skład

(1 tabletka zawiera):
magnezu wodoroasparaginian 250 mg;
potasu wodoroasparaginian 250 mg
co odpowiada 17 mg jonów magnezu i 54 mg jonów potasu.

oraz substancje pomocnicze: magnezu stearynian, talk, skrobię ziemniaczaną i sacharozę.

Dawkowanie

O ile lekarz nie przepisze inaczej stosuje się 2 do 6 tabletek na dobę w dawkach podzielonych

Działanie

Uzupełnia niedobory magnezu i potasu mogące być przyczyną zaburzeń przemian energetycznych komórek i przepuszczalności ich błon, zmian kurczliwości mięśni, przewodnictwa nerwowego i zmniejszenia stabilności płytek krwi.

Wskazania

 • uzupełnianie niedoborów magnezu i potasu.
 • przy niemiarowościach i nadpobudliwości serca, zwłaszcza na tle niedoboru magnezu i potasu
 • profilaktycznie w chorobie niedokrwiennej serca, przy zagrożeniu zawałem
 • w rekonwalescencji pozawałowej
 • po przebytych chorobach zakaźnych lub zabiegach chirurgicznych, w przebiegu których doszło do utraty magnezu i potasu
 • jako lek przeciwdziałający ubocznym skutkom długotrwałego stosowania glikozydów nasercowych i leków moczopędnych

 

Przeciwwskazania

 • niewydolność nerek
 • zakażenie dróg moczowych
 • hiperkaliemia, hipermagnezemia
 • blok przedsionkowo-komorowy
 • myasthenia gravis


Nie podawać bez wiedzy lekarza w chorobach nowotworowych.

Działania niepożądane

Rzadko, zwłaszcza u chorych z zaburzeniami czynności nerek, może wystąpić hyperkaliemia z nieregularną i wolną pracą serca lub podrażnienie przewodu pokarmowego (bóle brzucha, nudności, biegunka, wymioty).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przyjmuje się, że całkowite dzienne zapotrzebowanie organizmu na magnez nie przekracza 5 mg/kg masy ciała, a przy zapobieganiu niedoborom potasu podaje się do 780 mg jonów na dobę

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Aspar - Magnesii hydroaspartas, Kalii hydroaspartas - zastosowanie i działanie

Skład:

wodoroasparaginian magnezu wodoroasparaginian potasu

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory magnezu uzupełnia niedobory potasu

Wskazania:

Uzupełnianie niedoborów magnezu i potasu (nie wymagających podawania pierwiastków drogą dożylną): przy niemiarowościach i nadpobudliwości serca (zwłaszcza na tle niedoboru magnezu i potasu), profilaktycznie w chorobie niedokrwiennej serca, przy zagrożeniu zawałem, w rekonwalescencji pozawałowej, po przebytych chorobach zakaźnych lub zabiegach chirurgicznych, w przebiegu których doszło do utraty magnezu i potasu,  jako lek przeciwdziałający ubocznym skutkom długotrwałego stosowania glikozydów nasercowych i leków moczopędnych (np. tiazydów, furosemidu).

Dawkowanie:

Doustnie. O ile lekarz nie przepisze inaczej stosuje się od 2 do 6 tabletek na dobę w 2 dawkach podzielonych, po posiłku. Wchłanianie magnezu zmniejsza się w obecności fosforanów, wapnia, lipidów w diecie. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko, zwłaszcza u chorych z zaburzeniami czynności nerek może wystąpić podwyższony poziom potasu z nieregularną i wolną pracą serca lub podrażnienie przewodu pokarmowego (bóle brzucha, nudności, biegunka, wymioty). Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia czynności nerek, zakażenia dróg moczowych, nużliwość mięśniową (myasthenia gravis), chorobę wrzodową żołądka. Gdy przyjmujesz leki moczopędne oszczędzające potas oraz inne leki zawierające potas, tetracykliny, związki fluoru, leki przeciwzakrzepowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przy stosowaniu leku w czasie ciąży wskazana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym, który wskaże właściwą dawkę leku.